۰
 
اولین کرسی نظریه پردازی باحضوردکترحسن عباسی در دانشگاه آزاداسلامی کرج
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۵۰
گزارشگر : , عکاس :
Share/Save/Bookmark
 

به گزارش سرویس دانشگاه اسنا ظهر امروز  اولین جلسه کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه آزاد کرج با حضور دکتر حسن عباسی مشاور رهبری در سالن اجتماعات مرکزی این دانشگاه برگزارشد.
عباسی در این جلسه در مورد سبک زندگی در دهه سوم عمر جوانان به سخنرانی پرداخت.
او در سخنان خود به تعریف ایدولوژی،تفکر و سبک زندگی پرداخت و با آوردن مثال های ساده به تبیین و تفسیر مسائل پیرامون سبک زندگی پرداخت.
عباسی در بخشی از صحبتهای خود گفت:درگذشته مرسوم بود که افراد را دعوت به ایدولوژی ها می کردند،اما الان پا را از این فراتر گذاشته و فرد را دعوت به کپی برداری از سبک زندگی آمریکایی می کنند،یعنی حتی از قبل هم عقب تر آمده و می خواهند فرد حتی بدون آن که بداند از آنها تقلید کند.
مشاور رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به انتقاد رهبری در بحث ارائه نکردن الگوی علوم انسانی مناسب توسط چند ده هزار استاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت:با این که مدت زیادی از این موضوع می گذرد هنوز کسی حتی به خود در این موضوع زحمت هم نداده اس.
مسئول مرکزبررسی های دکترینال به انتقاد از نوع نگاه وزارت علوم در بحث علوم انسانی پرداخت و گفت:چگونه می شود که بدون ارائه نظریه آنهم حداقل در سطح نظریه های موجود،در عناوین و دروس علوم انسانی بازنگری کرد و حال آنکه مجریان هم خود طرفدار اندیشه علوم انسانی غرب هستند.
عباسی در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت:چرا باید این همه آموزش داده شود و جوانان درسهای بسیار که مقدار زیادی از آنها به دردشان نمی خورد بگذرانند حال آنکه اگر دروس مفید به آنها آموزش داده شود وزمان بهتر مدیریت شود،جوانان به موقع می توانند وارد زندگی شوند حال آنکه اکنون این چنین نیست.او شاهد این مدعا را افزایش جمعیت دختران به پسران در دانشگاه ها در اثر عدم مدیریت صحیح ورود به دانشگاه ها در مسائلی همچون خدمت سربازی دانست و گفت:چرا نباید شرایط تحصیل برای دختران و پسران به یک صورت فراهم باشد و در نتیجه دختر مدارج بالارا طی کند و پسر درگیرودار زندگی گیرکند و درنهایت هم دونسل متفاوت مجبور به ازدواج با هم می شوند .
این مراسم امروز با استقبال خوب دانشجویان برگزارشد./

 
کد مطلب: 476