نظر
۱
۱
 
همایش دانشجویی ازدواج موفق و شیوه ی زندگی سالم در جوانان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۱۱
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش خبرنگار شبکه ی خبر دانشجویان البرز(اسنا)، همایشی با عنوان ازدواج موفق و زندگی سالم با ایجاد موضوع ازدواج در عرصه ی دانشجویی با حضور مسئولین شهرستان و استان در دانشگاه پیام نور اشتهارد برگزار گردید.
دکتر اسماعیل زاد از اساتید دانشگاه در این همایش گفت:
در زندگی برخی از انتخابها از اهمیت ویژه ای برخوردارند که ما به آنها انتخابهای مهم زندگی می گوییم. نظیر انتخاب شغل و انتخاب همسر. برای موفقیت در ازدواج و رسیدن به یک زندگی شاد و سرشار از آرامش مقدماتی لازم است. خوشبختی واقعی در گرو سلامت شخصیت و تناسب شخصیت یک زوج خلاصه می گردد. لذا بررسی دقیق و ارزیابی شخصیت اهمیت ویژه ای دارد. قبل از ازدواج، برای شناخت دقیق تر نسبت به یکدیگر، صرف مدت زمانی حدود 5 ماه حداقل ضروریست ...مدت زمانی که در عرف جامعه بنام دوران نامزدی نامیده می شود. اما این دوران در صورتی مفید خواهد بود که طرفین خود را به یکدیگر بشناسانند. هر یک از طرفین خود را همانگونه که هست به دیگری معرفی کند. تا با تجربه چالش های مختلف تناسبات شخصیتی آنها مورد ارزیابی قرار گیرد تا این فرصت طلایی مجالی برای شناخت بهتر و زمانی برای جلوگیری از یک ازدواج ناموفق باشد.

در ادامه آقای محمددوست سرپرست دانشگاه پیام نور اشتهارد نسبت به عرصه ی حاضر برای دانشجویان تاکید کرد و اضافه کرد:امروزه در عصر ارتباطات و شناخت بسیار راحت گشته و به طوری که با جستجویی ساده میتوان در اینترنت به کلی اطلاعات دست پیدا کرد و دانشجویان در انتخاب شریک زندگی از مشاوره های بسیار زیاد و زمان های مناسب اطلاعات مفیدی در دوران دانشجویی کسب کنند.
خان مرداعی مسئول برنامه جوانان دانشگاه علوم پزشگی البرز نیز ارائه ی یک سیستم موفق و انرژی مثبت در حال حاضر برای جوانان بخصوص دانشجویان تاکید کرد و گفت: خود مراقبتی از جمله اولویتهای انرژی های موفق در زندگی است به طوری که با شناخت کامل از خود و محکم و استوار نگه داشتن آن میتوان در مسیر های بعدی زندگی را آسانتر کرد.

این همایش دو روزه با همکاری دانشگاه پیام نور اشتهارد و شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان اشتهارد برگزار شد.

تمام
 
کد مطلب: 6300


 
 
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۱:۴۶:۰۶
باعرض سلام بند قصدتحصيل در دانشگاه شمارا دارم در رشته صنايع شيميايي فقط هرچقدر در سايت مي گردم نيبست رشته هايتان لطفا به من بگويت داريت يا نه ممنون (992)