۰
 
مراسم اختتامیه طرح جامع عمار دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۰
مراسم اختتامیه طرح جامع عمار دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج که به همت بسیج دانشجویی این صورت گرفت، امروز با حضور مسئولین، دانشجویان و خانواده شهدای مدافع حرم برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، مراسم اختتامیه طرح جامع عمار امروز با حضور حجت الاسلام والمسسلمین تویسرکانی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج، مسئول بسیج دانشجویی البرز، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج، و خانواده شهدای مدافع حرم برگزارشد.
حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی در این مراسم با اشاره به ویژگی عمار، افزود: عمار شهید 94 ساله ای است که در جنگ صفین با دو دست شمشیر می زد و مانند یک جوان می جنگید.

وی ادامه داد: وقتی عمار به شهادت رسید و خبر شهادتش به معاویه رسید، گفت علی بن ابی طالب دو دست خود که یکی مالک اشتر و عمار یاسر را از دست داد.حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی به تفاوت مالک اشتر و عمار یاسر اشاره کرد و گفت: مالک معیار حق نبود اما عمار ملاک حق بود و کسی بود که در فتنه های پیچیده ای که معاویه ایجاد  می کرد، امیرالمؤمنین نیاز به انسانهایی داشت که چراغ راه ولایت باشند که عمار چنین شخصی بود.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج خاطر نشان کرد: آرامگاه دو نفر از اصحاب علی بن ابی طالب عمار یاسر و اویس قرنی در سوریه است که الان داعشی های جنایتکار آن را تخریب کرده اند.

در این مراسم تئاتر مقاومت توسط دانشجویان این دانشگاه به نمایش گذاشته شد.سید مهدی آثاری که تجربه حضور در جبهه های مقاومت در سوریه را داشت در این مراسم به بیان خاطرات و از جان گذشتگی های شهدای مدافع حرم پرداخت.

در پایان ضمن تجلیل از خانواده معظم شهدای مدافع حرم و کادر اجرایی این مراسم برگزیدگان طرح جامع عمار معرفی شدند.گفتنی است؛ طرح جامع عمار در چهار هفته متوالی با حضور کارشناسان و اساتید در کارگاه های متنوع به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرج صورت گرفت.


انتهای پیام/
 
کد مطلب: 10306