۰
 
همزمان با هشتم محرم؛
تجمع بزرگ دانشگاهیان عاشورایی استان البرز برگزار شد/تصاویر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰
عزاداری بزرگ دانشگاهیان عاشورایی البرز ظهر روز دوشنبه مصادف با 8 محرم با حضور پرشور دانشجویان و دانشگاهیان البرز در کرج برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، تجمع بزرگ دانشجویان عاشورایی استان البرز پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از دانشجویان، اساتید و مسئولین دانشگاهی، دانشگاه های استان البرز برگزار شد.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در دانشگاه های استان البرز با اشاره به اینکه نماز، رمز ماندگاری نهضت عاشوراست، اظهار داشت: برای ماندگاری نهضت عاشورا باید نماز را در هر شرایطی اقامه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رزاقی با تاکید بر اینکه مکتب امام حسین، یک دانشگاه است، افزود: این دانشگاه فراتر از مزرهای جغرافیایی است و تاریخ خاصی ندارد .

وی ادامه داد: این دانشگاه فارغ التحصیل ندارد و شرکت کنندگان در این کلاس ها هر روز از روز قبل تشنه تر و همواره علاقمند به شرکت در کلاس های تکمیلی آن هستند.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه های استان البرز با بیان اینکه مکتب و آرمان های اقتصادی و برنامه های یک جامعه نباید وابسته به چیزی باشد، گفت: عزت مداری در مسئله اقتصادی خیلی خود را نشان می دهد و یک جامعه ای که باشد و برنامه درست اقتصادی نداشته باشد به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

حسین عسکری مسئول بسیج دانشجویی استان البرز در این مراسم با اشاره به اهمیت معنوی و انقلابی ماه محرم و نهضت عاشورا گفت: وجه مهم عاشورا عدالت خواهی است و بسیج دانشجویی و جنبش دانشجویی به طور عام و خاص عدالت خواه است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه فراگیر و بنیادین با مفاسد اقتصادی، تصریح کرد: درسی که عاشورا به جنبش دانشجویی می دهد این است که دانشجویان باید به ماجرای گندم ری یعنی دنیاطلبی خواص و به زبان امروزین به مقوله مفاسد اقتصادی حساس باشند.

مسئول بسیج دانشجویی استان البرز با اشاره به اینکه عدالت خواهی جزئی از ذات بسیج دانشجویی است، عنوان کرد: بسیج دانشجویی به طور جدی در مقابل مفاسد اقتصادی می ایستد.

گفتنی است: در این مراسم ضمن اجرای مداحی و سینه زنی، مراسم راهپیمایی سینه زنی حدفاصل میدان توحید به سمت مصلی کرج برگزار و نماز ظهر در مصلی کرج اقامه شد.

انتهای پیام /
 
کد مطلب: 9783