نظر
۲
۲
 
در دیدار صمیمانه با طلاب و دانشجویان کرجی مطرح شد؛
آیت الله حسینی همدانی در دیدار با دانشجویان و طلاب :زیارت عاشورا شرح به وجود آمدن عاشورا است + گزارش تصویری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۰
در این دیدار برخی از طلاب و دانشجویان به ارائه نظرات خود در زمینه های مختلف سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی کشور ، استان و مسائلی همچون لزوم احیاءامر به معروف و نهی از منکر در استان ، حمایت از فعالیت های خودجوش فرهنگی ، لزوم اسلامی شدن علوم انسانی و تعامل بیشتر بین طلاب و دانشجویان با محوریت و رهبری فکری و معنوی نماینده ولی فقیه در استان پرداختند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)، دیدار صمیمانه طلاب و دانشجویان کرجی با آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج عصر دیروز در دفتر امام جمعه کرج برگزار شد.
در ابتدای این دیدار برخی از طلاب و دانشجویان به ارائه نظرات خود در زمینه های مختلف سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی کشور ، استان و مسائلی همچون لزوم احیاءامر به معروف و نهی از منکر در استان ، حمایت از فعالیت های خودجوش فرهنگی ، لزوم اسلامی شدن علوم انسانی و تعامل بیشتر بین طلاب و دانشجویان با محوریت و رهبری فکری و معنوی نماینده ولی فقیه در استان پرداختند.

آیت الله حسینی همدانی در این دیدار ضمن استماع نظرات دانشجویان و طلاب گفت:
ما وظیفه خود را که امر به معروف است انجام می دهیم و دیگران باید آن را ادامه بدهند. بحث حجاب اگر پیگیری می شد الان وضع به گونه ای دیگر بود. بعضی از مسائل اصلی است؛ مثل مسأله حجاب؛ حجاب داریم و بی حجابی؛ بدحجاب نداریم. چون فرد یا حجاب دارد یا ندارد. بی حجابی ناهنجاری است، جرم است و باید جلوی آن گرفته شود. ایشان در ادامه بر روی مسأله رشوه خواری و رانت خواری تاکید نموده که از مصادیق جرم است و موضوع امر به معروف و نهی از منکر منحصر در بدحجابی نیست و در این زمینه نیز باید کار شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرزبه بحث ولایت و ولایت مداری اشاره کرد و افزود : باید مشق ولایت مداری کنیم. باید حول محور ولایت جمع شد و قرارگاه حزب الله محیط ولایت است. خیلی از موارد لازم نیست بیان شود زمان سنجی و موقعیت سنجی از ویژگی خای اهل تقوا و امت حزب الله است.

امام جمعه شهر کرج ضمن پرداختن به موضوع محرم و عاشورا بیان داشت: زیارت عاشورا بستر رشد و تعالی شیعه است. زیارت عاشورا شرح به وجود آمدن عاشورا است. در موضوع عاشورا عده ای ظلم و جور را دیدند. اما اینکه معاویه چطور بوجود آمد؟ این اساس ظلم بود که در سقیفه درست شد.
پشت پرده این ظلم باز یک گروه دیگری بودند که اسست اساس ظلم، یعنی یک موسسه ای افرادی را برای مظاهر ظلم در جامعه تعلیم می دانند. آن تفکر دو-سه نفر بیشتر نبود. در فتنه ۸۸ نیز ظلم و جور است اما این یک موسسه داشت، پشت سر آن موسسه یک اسس اساس ظلم داشت. یک سری افراد آن پشت پرده را نمی توانند ببینند.

وی در بحث مذاکره با بیگانگان بیان داشت: هیچ پیغمبر و نائب پیغمبر به طبع از خدا، هرگز اهل مذاکره نبودند. حضرات معصومین دعوت به خدا داشتند نه مذاکره به این نحو. چرا که کار انبیاء و اولیاء دعوت به حق است و حق مذاکره بردار نیست. ما در حقانیت گفته هایمان شک نداریم که بنشینیم مذاکره کنیم و یا سوء تفاهم ها را برداریم. اینها مقدم بر حجاب است. یکسری از مسائل به مردم مربوط می شود و مردم باید عمل کنند. یکسری مسائل به مسئولین مربوط است که مباحث زیربنایی به آنان گوشزد می شود.
 
کد مطلب: 5424


 
 
 
۱۳۹۳-۰۸-۰۵ ۲۳:۲۹:۱۶
دردیداربادانشجویان نه در دیدار با اسنا
ماشاالله از چند زاویه هم گرفتن یوقت جا نمونه عکسشون این مدیران- (645)
 
۱۳۹۳-۰۸-۰۷ ۱۶:۲۷:۳۲
چرا تهمت میزنید مدیران اسنا خودشون شناخته شده هستند در سطح استان.دیگه همه اونها رو می شناسند اونوقت شما فکر میکنی چهارتاعکس گذاشتن مشهور بشن.برو از خدا بترس,این تسبیم کو!!! (651)