۱
 
اردوی جهادی خواهران بسیجی دانشگاه خوارزمی
تو را من چشم در راهم
محدودیت را و محرومیت را با عشق و انسانیت خواهیم زدود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۱۶
Share/Save/Bookmark
 
صبح امروز به همراه تیم خبری شبکه خبر اسنا همراه شدیم با مسئولین سازندگی بسیج دانشجویی استان البرز تا گزارشی را از فعالیت جهادی گروه های دانشجویی دانشگاه خوارزمی در روستاهای محروم و کمترتوسعه یافته استان البرز تهیه کنیم.
مقصد ما از روستاهای توابع نظرآباد بود.
روستای اول روستای محمدآباد بود.
من همیشه وقتی اسم اردوی جهادی به گوشم می رسید فعالیت های عمرانی در ذهنم تداعی می شد،اما امروز فهمیدم فعالیتهای جهادی می تواند بسیار فراتر هم باشد.


در این روستا خواهران جهادی در دو مدرسه مشغول به فعالیت بودند.
در کلاسی از این مدارس به دختران کم سن وسال آموزش نقاشی می دادند و در کلاس دیگرش شعر و در دیگری حدیث و علوم قرآنی.
در مدرسه دیگر که برای پسران بود در حیات از خود پسرها برای تعمیر مدرسه کمک می گرفتند و در قسمت دیگر هم عده ای از بچه ها ورزش می کردند.
وارد سالن مدرسه که شدیم احساس کردم یک بو خوشمزه به مشامم رسید تعجب کردم!! به سمت بو که پیش رفتم دیدم در یکی از کلاسها آموزش آشپزی برپاست و به خانم ها ی روستا آموزش آشپزی داده می شود.


در کلاس آشپزی که بودم صدای یکی از کلاسها توجه من رو به خودش جلب کرد وقتی وارد کلاس شدم با تعجب دیدم کلاس آموزش کامپیوتر در حال برگزاری است.بله درست شنیدید آموزش کامپیوتر به دختر خانم های روستا آنهم با یک لپ تاپ .ازقضا لپ تاپ متعلق به خود مدرس کلاس بود که دانشجویی ارشد علوم تربیتی بود و برای جهاد فی سبیل الله به این روستا آمده بود.وقتی از او در مورد کلاس و بچه ها پرسیدم گفت:"بچه ها حافظه قوی دارند از عید نکاتی که به آنها آموزش دادیم را هنوز بلد هستند و الان وقتی ازشون می خواهیم می توانند مقداری با کامپیوتر کار کنند."
واقعا به این همه همت جهادی ها آفرین باید گفت.
از آقای ترکاشوند مسئول سازندگی بسیج پرسیدم واقعا بچه ها با چه عشقی اینجا کار می کنند که آقای ترکاشوند لبخندی برلب زد که این جمله معروف به ذهنم آمد که کار را برای خدا نکنید برای خدا کار کنید.
واقعا که جزاکم الله جهادی ها


گروه رسانه ای:ندا پورصالح،علیرضا عبادالهی،سیدمصطفی موالی زاده
با تشکر از بسیج دانشجویی واحد سازندگی آقایان ترکاشوند و نصیری
و خادمان جهادی دانشگاه خوارزمی کرج

روستای دوم روستای اقبالیه بود که به آن سر زدیم.
 
کد مطلب: 3236