نظر
۱
۰
 
همزمان با سراسر کشور؛
راهپیمایی روز 13 آبان در استان البرز برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۹
راهپیمایی روز 13 آبان با حضور پر شور دانشجویان و دانش آموزان استان البرز برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، راهپیمایی سراسری 13 آبان امروز در سراسر استان البرز برگزار شد.

این راهپیمایی از ساعت 9 صبح آغاز و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی به پایان رسید.

این راهپیمایی با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و مسئولان استان البرز و به ویژه دانش آموزان و دانشجویان استان البرز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی در این مراسم با اشاره به اینکه امروز بعد از گذشت چند دهه این رویداد دستاوردهای ارزشمندی برای ملت ایران و ملت مسلمان منطقه داشته، اظهار داشت: این حرکت از آموزه های اسلامی نشات گرفته است.

وی نخستین ویژگی یک جامعه اسلامی را دوست داشتن خداوند دانست و گفت: به طور قطع در صورتی که حق محبوب ملت ایران نبود، دفاع مقدس از اقتداری کنونی برخوردار نبود.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جامعه قرآنی پیوند استوار و ناگسستنی با یکدیگر دارند، بیان کرد: این انسجام به سبب تواضع و فروتنی مسلمانان نسبت به یکدیگر ایجاد شده چراکه در جامعه اسلامی مردم در خدمت یکدیگر هستند.

وی با تاکید بر لزوم مستحکم کردن آموزه های دینی در جامعه، گفت: یک جامعه آراسته به ارزش های اسلامی و قرآنی در برابر چهره کفر و نظام‌سلطه از عزت و قدرتی ستودنی برخوردار است.

ابوترابی فر ۱۳ آبان را نماد عزت و اقتدار ملت ایران در مقابل استکبار جهانی و امریکا عنوان کرد و افزود: تاکنون به فضل الهی و در سایه ارزش های اسلامی در رویارویی در تمامی جبهه ها از جمله نظتم شاهنشاهی با کمترین هزینه پیروز بودیم.

وی با بیان اینکه دنیا شاهد پیروزی ما بر قدرت مسلط جهان و به دنبال آن استقرار نظام اسلامی بود، تاکید کرد: ملت ایران در دفاع مقدس مقابل ملت جبهه گسترده و قوی با مدیریت کاخ سفید و سازمان سیا جنگیدند و پس از ۸ سال استقامت دشمنان را شکست دادند.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: روز پیروزی دفاع مقدس روز عزای ال سعود و رژیم صیهونیستی بود و دشمن از تمام توان خود برای عدم تبدیل شدن ایران به قدرت هسته ای استفاده کرد اما این مقاومت اسلامی که جوشیده از تفکر امام(ره) بود، امروز ایران را به عنوان یکی از بزرگترین قدرت های هسته ای جهان تبدیل کرده است.

وی رئیس جمهور لبنان را مورد حمایت حزب الله و مقاومت اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: این رخ داد ها بیانگر پیروزی تفکر امام بوده و یمن نیز نمادی دیگر از پیروزی این تفکر محسوب می شود.

ابوترابی فر با تاکید بر اینکه تاکنون در تمام جبهه های مقابل دشمن پیروز بوده ایم، گفت: اگر ملت ایران در برابر امریکا نمی ایستاد امروز عراق به قدرت بالنده مقابل استکبار تبدیل نمی شد و ایران نیز به عنوان نماد عزت اسلامی مطرح نبود.

وی با بیان اینکه این ایستادگی؛ وحدت را برای کشور به همراه داشت، تصریح کرد: جهاد در راه خدا حرکت بالنده و پوشیده از دانش و علم است که برای رسیدن به بالاترین سطح عزت انجام می شود.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تداوم حرکت عزت بخش ملت ایران در راه امام و اسلام است دغدغه اصلی رهبر معظم انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: اگر بنا بود رابطه با امریکا برای دولتی عزت به همراه داشته باشد باید کشورهایی نظیر عربستان از عزیزترین کشور ها بودند در حالی که امروز ایران به عنوان قدرت بزرگ سیاسی در منطقه و جهان مطرح است.

وی خاطرنشان کرد: امروز ایران یکی از چند قدرت دفاعی جهان محسوب می شود به طودی که مقام ارشد اطلاعات ارتش امریکا در اوج حضور امریکا در عراق، در کنگره امریکا به قدرت دفاعی ایران تاکید فراوانی داشت.

ابوترابی با اشاره به اینکه حضور فقیه مدیر و مدبر در راس هرم نظام جمهوری اسلامی تداوم بخش عزت و اقتدار در کشور است، گفت: حضور مردم در عرصه های مختلف نشان دهنده اقتدار ملت و نظام اسلامی است و در این راستا باید به تمام ظرفیت های نظام توجه کنیم.

 وی در پایان به لزوم توجه به قدرت اقتصادی نیز تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد: قدرت سیاسی، دفاعی و امنیتی در کنار قدرت اقتصادی می تواند مسیر حرکت را هموار کند.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 9987


 
 
 
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۹:۳۳:۲۵
.... (1174)