۰
 
همزمان با هقته بسیج؛
نشست تخصصی مطالعات دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
نشست تخصصی مطالعات دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت همزمان با هقته بسیج در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، نشست تخصصی مطالعات دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت پیش از ظهر امروز با حضور مسئول بسیج دانشجویی البرز، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان البرز، جمعی از کارمندان این دو نهاد در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد.

حسین عسکری مسئول بسیج دانشجویی البرز در این نشست با اشاره به اینکه 2 آذر روز تشکیل بسیج دانشجویی است، اظهار داشت: یکی از آخرین نهاد هایی که امام خمینی«ره» دستور تشکیل آن را دادند این نهاد بود که با عنوان بسیج دانشجو و طلبه نامگذاری شد.

عسکری با بیان اینکه متاخر بودن دو نهاد بسیج دانشجو و طلبه اهمیت این دو نهاد را نشان میدهد، افزود: بسیج دانشجویی دارای وجه جنبشی و عدالتخواه است که در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی با همین رویکرد برنامه های خود را حفظ می کند.

عسکری با تاکید بر اینکه یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری در حوزه مطالعه و کتاب است، تصریح کرد: کشوری که در چشم انداز 1404 قدرت اول علمی منطقه باشد باید در سطح مطالعه و میزان کتابخوانی تلاش کرد.

وی خاطر نشان کرد: دور جدید فعالیت بسیج دانشجویی توجه ویژه به مسئله علم و توجه ویژه به طور عام و خاص به مطالعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی در مسیر دانش است.

وی گفت: این جلسه آغاز این جلسات خواهد بود و در استان البرز در سطح دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و آموزش عالی از این قبیل جلسات خواهیم داشت.

در ادامه این نشست حجت الاسلام والمسلمین فلاح ضمن گرامیداشت هفته بسیج، افزود: ما باید مسیر شهدا را ادامه دهیم و راه شهدا، پیروی از ولایت است که اگر این مسیر را ادامه دهیم هم در دنیا و هم در آخرت سر بلند خواهیم بود.

وی اظهار کرد: یکی از افتخارات نهاد کتابخانه های کشور برگزاری این نشست های کتابخوانی در کشور است.

مدیر کل اداره کل کتابخانه های استان البرز با اشاره به اینکه امروز بحث مطالعه و کتابخوانی در سطح جامعه جایگاه خوبی ندارد، گفت: ما به عنوان نیروهای ولایتمدار و انقلابی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری وظیفه داریم به این بحث توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی به حمایت از پایان نامه های دانشجویی در حوزه کتابخوانی اشاره کرد و گفت: در حوزه پژوهشی از پایان نامه های مربوط به کتاب و کتابخوانی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حمایت های مالی خواهیم کرد.

در این نشست که با حضور دانشجویان دانشکده بهداشت برگزار شد دانشجویان به ارائه خلاصه ای کتاب ها در خصوص دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت پرداختند.


انتهای پیام/
 
کد مطلب: 10147