۰
 
راهیان نور 3 ؛
دانشجویان البرزی از یادمان شهید اسکندرلو بازدید کردند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۷
دانشجویان البرزی در سفر راهیان نور از یادمان شهدای عملیات سیدالشهدا(ع) در 60 کیلومتری شهرستان شوش و در منطقه عمومی فـکـه واقع شده است بازدید کردند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، دانشجویان البرزی در سفر راهیان نور از یادمان شهدای عملیات سیدالشهدا(ع) در 60 کیلومتری شهرستان شوش و در منطقه عمومی فـکـه واقع شده است بازدید کردند و پس از روایتگری، یکی از ذاکرین هشت سال دفاع مقدس به عزاداری ایام شهادت حضرت زهرا (س) پرداخت.

پس از عملیات والفجر8 و تصرف فاو ارتش رژیم بعثی صدام با اتخاز استراتژی دفاع متحرک و با هد ف تصرف منطقه عملیات فتح المبین درصدد جبران شکست خود در منطقه عملیاتی فاو برآمده و در تاریخ 1365/2/10 اقدام به تک سنگینی به استعداد 2 لشکر زرهی در منطقه ی عمومی فکه نمود.

تیپ حضرت سیدالشهداء(ع) به استعداد 9 گردان به منظور مقابله با تک دشمن در تاریخ 1365/2/12 طی عملیاتی به نام سیدالشهداء(ع) در منطقه ی فکه به مقابله با دشمن پرداخت.

طی این عملیات تعداد زیادی تانک و نفربرهای دشمن منهدم و جلوی پیشروی آنها گرفته شد.

سردار شهید حاج حسین اسکندرلو فرمانده گردان حضرت علی اصغر(ع) از لشکر ۱۰ سید الشهداء  و سردار شهید محمدحسین حسینیان فرمانده گردان المهدی(ع) به همراه 120 همرزم خود در این عملیات به شهادت رسیدند .

عکاس: مائده غنی آبادی

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 10732