۰
 
کسب رتبه برتر پیش بینی هوا در کشور توسط سازمان هواشناسی البرز
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
استاندار البرز گفت: سازمان هواشناسی استان دارای رتبه برتر پیش‌بینی‌ها در سطح کشور و موفق در حوزه پیش‌بینی و سنجش هوا، آتش‌سوزی و حتی سنجش دریایی بوده است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، استاندار البرز در آئین افتتاح سامانه هواشناسی فرودگاه پیام که پیش از ظهر امروز به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر راه و شهرسازی در مجموعه سازمان هواشناسی استان البرز برگزار شد، گفت: سازمان هواشناسی استان دارای رتبه برتر پیش‌بینی‌ها در سطح کشور و موفق در حوزه پیش‌بینی و سنجش هوا، آتش‌سوزی و حتی سنجش دریایی بوده است که با توجه به اینکه سنجش دریایی در البرز کاربرد آنچنانی ندارد آمادگی همکاری با سایر استان‌ها را داریم.

استاندار البرز با اشاره به اینکه بدون این سامانه پروازها تا حدی غیرممکن می‌شود، بیان کرد: با راه اندازی و به روز رسانی این سامانه در استان البرز با خیالی آسوده‌تر می‌توانیم پروازهای باری و مسافری را در فرودگاه پیام به جریان بیندازیم؛ تأمین امنیت مردم از اهداف مهم ما است.

وی با بیان اینکه پنج میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است، ادامه داد: سه میلیارد تومان از این اعتبارات توسط هواشناسی و دو میلیارد دیگر توسط فرودگاه پیام طی تفاهم نامه‌ای به این پروژه تخصیص یافته است؛ این سامانه از دهه 70 افتتاح شده بود اما در این برهه از زمان و شرایط مجموعه به‌ روز رسانی و ساماندهی شد.

شهبازی با بیان اینکه پیش از این یکی از شرکت‌های اساسی مولد در البرز مستقر بود که ثمرات مثبتی را به دنبال داشت، اذعان کرد: سعی داریم با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان به تولید نرم افزارهای مرتبط دست پیدا کنیم و در زمینه تجهیزات مربوط به حوزه هواشناسی به خودکفایی برسیم.

استاندار البرز با بیان اینکه مهار سیل، هوشیاری و پیشگیری از بحران‌ توسط پیش‌بینی‌های درست و به جای سازمان هواشناسی رقم خورد، اظهار کرد: هر طرحی که کلنگ‌زنی و یا افتتاح می‌شود باید امکانات و مسائل آن پروژه بر اساس ساختارهای هواشناسی باشد.


انتهای پیام/س
کد مطلب: 11864