۰
 
ساماندهی حلقه دره کرج تسریع یابد/کارگروه بررسی وضعیت این مرکز تشکیل می شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۶
استاندار البرز با تأکید بر ضرورت تسریع در ساماندهی حلقه دره کرج گفت: کارگروه بررسی وضعیت این مرکز تشکیل می شود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز ظهر امروز در بازدید از سایت حلقه دره در ماهدشت کرج گفت: در چند روز اخیر بر اساس تماس های مردمی و بخشی از لایه های فعال اجتماعی مبنی بر شکایت از شیوه دفن پسماندهای شهری استان البرز در محلی به نام حلقه دره به اتفاق مسؤولان محیط زیست استان از این محل بازدید کردیم.

استاندار البرز ادامه داد: شیوه دفن در این مرکز بسیار قدیمی و سنتی است و استخرهای شیرابه طی سالیان متمادی به شکل روباز در این مکان آلودگی های زیست محیطی و بوی بسیار بدی را ایجاد کرده و این امر منجر به زحمت و نگرانی مردم البرز شده است. روزانه بین یک هزار و 500 تا یک هزار و 800 تن زباله در این محل دفن می شود.

وی با بیان اینکه این بو و آلودگی، سلامت مردم را به واسطه انتشار بیماری ها، ویروس و باکتری های مضر به خطر می اندازند، افزود: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز باید با تشکیل کارگروهی متشکل از شهرداری و شورای شهر کرج، مدیرکل محیط زیست و اعضای شورای سلامت استان نسبت به پیگیری تدابیر لازم برای ساماندهی این محل اقدام کند.

شهبازی اظهار کرد: باید از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در راستای ساماندهی حلقه دره جهت اعمال شیوه نوینی برای دفن زباله استفاده شود. شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج مسؤولیت سنگینی بر عهده دارند و باید با کارگروهی که تشکیل می شود همراهی لازم را برای تغییر رویه اشتباه گذشته داشته باشند.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 12403