۰
 
نماینده ولی فقیه در استان البرز:
آمریکا شایسته مذاکره دوباره نیست
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵
امام جمعه کرج گفت: موضوع قابل اهمیت بیانات مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران است که هدف خاص سفر نخست وزیر ژاپن را به سمت دیگری منحرف کرد؛ فخر جهان اسلام در این بیانات پیکره آمریکا را به پوچی گرفت.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج در خطبه های این هفته نماز جمعه به سفر دو وزیر کشورهای آلمان و ژاپن به ایران اشاره کرد و افزود: وزیر امور خارجه آلمان به ایران می گوید از تعهدات خود در برجام کناره گیری نکند هرچند اگر طرف اروپائی و آمریکایی به تعهدات خود عمل نکرده باشد؛ ما می گوییم: مسؤولان دیپلماسی بدانند این روند به نفع ایران نیست چرا که فرصت ها را از دست می دهیم.

امام جمعه کرج با بیان اینکه اروپا ناتوان و بدعهد است، افزود: باید از اروپائیان دوری کنیم البته وزیر امور خارجه در این مورد به خصوص جواب درستی به آلمانی ها داد و آن ها را دست خالی برگرداندیم؛ در این برهه از شرایط آنچه که به نفع کشور و مردم است بهره گیری از هوش نخبگان کشوری و تقویت عزم و اراده جوانان است.

فخر جهان اسلام پیکره آمریکا را هیچ گرفت

حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران اشاره کرد و یادآور شد: این سفر پس از 40 سال اتفاق افتاد البته حواشی رسانه ای بسیاری را به دنبال داشت که برای ما اهمیت چندانی ندارد.

امام جمعه کرج اضافه کرد: موضوع قابل اهمیت بیانات مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران است که هدف خاص سفر نخست وزیر ژاپن را به سمت دیگری منحرف کرد؛ فخر جهان اسلام در این بیانات پیکره آمریکا را هیچ گرفت.

خطیب نماز جمعه کرج خطاب به مسؤولان گفت: مسؤولان مربوطه بدانند مردم از بیانات گهربار رهبر معظم انقلاب اسلامی حمایت خواهند کرد و مخالف ذلت مذاکره ای دوباره هستند.

وی با بیان اینکه دشمن فکر تغییر رژیم ایران را در سر می پروراند، اعلام کرد: آن ها نمی دانند خود از درون در حال متلاشی شدن هستند؛ اگر ایران مذاکرات دوباره را بپذیرد خطر راهبردی کرده است، اینکه مذاکره با تحریم و تهدید یک طرف قضیه همراه باشد بدون فایده خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: ای کدخدا پرستان پیام مقام معظم رهبری را درک کنید. آمریکا شایسته مذاکره دوباره نیست؛ ترامپ در دو سال گذشته 11 هزار دروغ گفته است! به خدا قسم به جَدَم قسم آمریکا کدخدا نیست!

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری افول آمریکا و تضعیف قدرت آن ها را در جهان مطرح کردند، بیان کرد: این موضوع برای آمریکایی ها و سایر قدرت های جهان علنی است، کارشناسان و محققان حوزه آمریکا و نهادهای دولتی و اطلاعاتی این کشور که 20 نهاد هستند به این مطلب اذعان دارند.

حسینی همدانی ادامه داد: تحقیقات این گروه نشان می دهد در سال 2030 کشورهایی نظیر مصر، کلمبیا، اندونزی، ایران و ترکیه اقتصاد قدرتمندتری از آمریکا خواهند داشت. یکی از پنج نظریه پردازان برتر راهبردی کشور آمریکا و استاد امنیت ملی بیان کرده است که بنیاد آمریکا افول خواهد کرد.

وی ادامه داد: به بیان آن ها این لغزش و فرسودگی در حال ذره ذره خرد کردن چهار محوری است که نظم جهانی سلطه گری آمریکا بر آن استوار است؛ قدرت اقتصادی، قدرت نظامی، نهادها و قدرت نرم این چهار اصل بوده که طبق آمار و ارقام در حال فروپاشی است.

خطیب نماز جمعه کرج افزود: یکی دیگر از نظریه پردازان آمریکایی می گوید: مرگ آمریکا به نحوی صورت خواهد گرفت که کمتر کسی به آن فکر می کند، افول آمریکا از غرب تا شرق در جریان است.

به گفته حسینی همدانی، یکی دیگر از محققان آمریکایی اعلام کرده که درقرن سوم شاهد تغییر قدرت هستیم و پس از سقوط آمریکا به یک قدرت واحد و یکپارچه در جهان خواهیم رسید.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از آن ها می گوید: جهان در حال تغییر از عصر آمریکایی به عصر پسا آمریکا است، گفت: یک نظریه پرداز می گوید آمریکا در سال 2025 باقی می ماند اما خبری از سلطه گری و قدرت گذشته نیست. دیگری اعلام کرده که آمریکا اکنون نیز به افول رسیده چرا که مبتلا به بیماری های جهان سوم شده است.

امر به معروف و نهی از منکر در زمینه بی حجابی تقویت شود

خطیب نماز جمعه کرج با اشاره به گزارشاتی مبنی بر عدم رعایت تکریم ارباب رجوع توسط مدیران، بیان کرد: رفتار زشت مدیران با ارباب رجوع و یا کارگران و کارمندان طی گزارشی به بنده اعلام شده است و تذکرات جدی و ابتدایی را داده ایم.

امام جمعه کرج در ادامه به فصل گرما اشاره کرد و گفت: ماشین حریم خصوصی نیست و امر به معروف و نهی از منکر برای گروهی که اقدام به بی حجابی و هنجار شکنی در خود روهای خود می کنند تقویت شود.

به جوانان اعتماد کنیم

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه باید به جوانان اعتماد کرد، گفت: از گذشته تاکنون اندیشه و فکر بر نیروی بدنی و قدرت تَقَدُم داشته‌ است؛ باید از نیروهای خوش فکر جوان استفاده کنیم و از تجربه افراد مسن برای رسیدن به موفقیت بهره مند شویم.

امام جمعه کرج با بیان اینکه غرور و خودشیفتگی در انجام امور سم است، مطرح کرد: بهره گیری از تجربه سالمندان کمک می کند تا جوانان از این سم دوری کنند؛ رمز موفقیت در تدبر و تأمل است.

حسینی همدانی اظهار کرد: جوانان همچون تیری هستند که از کمان خمیده سالخورده ها عبور می کنند؛ در واقع اگر افراد با تجربه تر نباشد جوانان نمی توانند در جامعه تأثیرگذار باشند.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 11558