۰
 
سفر نوبخت به استان البرز
افتتاح منطقه 1 آزادراه تهران ـ شمال در ماه جاری/ تکمیل منطقه 2 تا ابتدای سال 1400
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال در ماه جاری افتتاح می‌شود گفت: بخشی از منطقه 2 نیز تا ابتدای سال 1400 افتتاح می‌شود.
Share/Save/Bookmark
افتتاح منطقه 1 آزادراه تهران ـ شمال در ماه جاری/ تکمیل منطقه 2 تا ابتدای سال 1400
 
به گزارش فارس،رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بنیاد مستضعفان صبح امروز از منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال در آستانه افتتاح است، بازدید کردند.

در این مراسم رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: در اوج تحریم به دشمن نشان دادیم که کارها روی زمین نمانده است و پروژه‌ها به خوبی پیش می‌رود.

نوبخت افزود: قطعه یک آزادراه تهران ـ شمال در همین ماه به بهره‌برداری می‌رسد ضمن آنکه بخشی از منطقه 2 نیز تا ابتدای سال 1400 افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به بازدید خردادماه امسال از آزادراه تهران ـ شمال گفت: آن زمان 300 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص دادیم و وعده دادیم بهمن ماه افتتاح می‌شود و امروز زمان تحقق وعده‌های دولت است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تلاش‌های پیمانکاران، بنیاد مستضعفان و دولت در این پروژه گفت: منطقه یک 32 کیلومتر طول دارد ضمن آنکه 3 کیلومتر هم رمپ و لوپ برای اتصال به جاده قدیم کرج ـ چالوس ساخته شد. از این 32 کیلومتر مسیر 17 کیلومتر تونل و پل است.

نوبخت ادامه داد: منطقه یک موجب کاهش یک و نیم ساعته مسیر تهران به چالوس می‌شود و عمده فعالیت تکمیل این پروژه در منطقه یک در این دولت انجام شد ضمن آنکه کار از 6 ماه پیش با تزریق مالی سرعت گرفت. این پروژه از سال 1375 تا همین چند وقت پیش فقط 17 درصد رشد داشت.

وی با بیان اینکه اوایل سال 1400 بخشی از منطقه 2 آزادراه افتتاح می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم تا ابتدای 1400 محور غربی و برخی تونل‌ها را در منطقه 2 آزادراه تکمیل کنیم تا ایاب و ذهاب انجام شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ارزش امروز منطقه یک را حدود 10 هزار میلیارد تومان و یک میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: در منطقه 3 آزادراه هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم، اتصال منطقه 4 به منطقه 3 تا اندازه‌ای انجام شود و دستور تخصیص 85 میلیارد تومان برای منطقه 3 دادیم.

نوبخت تاکید کرد: در باره روز افتتاح این پروژه منطقه یک باید منتظر برنامه رئیس‌جمهور بود تا روز دقیق را اعلام کرد.

* افتتاح ادامه آزادراه همت تا کرج بلافاصله پس از منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همچنین پروژه ادامه آزادراه همت تا کرج بلافاصله پس از افتتاح منطقه یک آزادراه به بهره‌برداری می‌رسد.
کد مطلب: 12476