۲
 
کارشناس و پژوهشگر مدیریت شهری؛
ديوار سبز در سطح جهاني حركتي نوين بوده است/دیوار سبز راهکاری برای کاهش آلودگی هوا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷
کارشناس و پژوهشگر مدیریت شهری کرج، به منظور افزایش فضای سبز شهری و کاهش آلودگی هوا خواستار تدوین دستورالعمل و اجراي ديوار سبز بر بدنه ساختمان ها در سطح کرج شد.
Share/Save/Bookmark
 
پویا پارسا در گفت وگو با خبرنگار اسنا با اشاره به اینکه شهر کرج با کمبود فضای سبز و افزایش آلودگی هوا رو به رو است، اظهار داشت: استفاده از ظرفيت نماي ساختمان ها و بامها براي ايجاد فضاي سبز، علاوه بر توسعه فضای سبز شهری نقشی مهم در کاهش آلودگی هوای شهر کرج خواهد داشت.

وی افزود: مدیران شهری کرج می توانند با اجرای طرح دیوار سبز، از فضاهاي بلااستفاده واجد شرايط اماكن شهري بهره مند شوند.

کارشناس و پژوهشگر مدیریت شهری کرج با بیان اینکه شهرکرج همانند شهرهای بزرگ ایران با محدوديت منابع كالبدي مواجه است، گفت: براي توسعه فضاي سبز شهرکرج استفاده از بدنه ساختمانها به صورت عمودي و افقي و فضاهاي بلااستفاده اماكن شهري دولتي و خصوصي، یکی از بهترین راهکارهای ممکن است.

پارسا با بیان اینکه طرح دیوار سبز در شهر تهران مورد توجه مدیران شهری قرار گرفته است و با الگوگیری و بومی سازی می توان از آن در توسعه فضای سبز شهری کرج استفاده کرد، افزود: شهرداری تهران در اجرا و تدوین دستورالعمل طرح هایی همانند دیوار سبز تاکنون موفق عمل کرده است.

وی ادامه داد: در يكصد و دهمين جلسه شوراي اسلامي شهر تهران طرح تعيين بهاي خدمات تشويقي و شاخص هاي اقتصادي جلب مشاركت شهروندان در ايجاد و توسعه فضاي سبز بر بدنه و فضاهاي بلااستفاده ساختما نها تصويب شده و در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است.

کارشناس و پژوهشگر مدیریت شهری با تاکید بر اینکه فناوري ديوار سبز در سطح جهاني حركتي نوين بوده است، تصریح کرد: استفاده از فناوري ديوار سبز در ايران مراحل تجربي خود را مي گذراند، لذا لازم است جهت اجرای هرچه بهتر آن از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی به منظور بومي كردن آن باتوجه به شرايط اقليمي شهر کرج و اقليم محلي بهره مند شد.

پارسا اظهار کرد: مدیران شهری کرج می توانند با اجراي چند طرح پايلوت ديوار سبز را بر روي تعدادي از ساختمان های عمومی و دولتی آغاز كنند و با برسی استقبال جامعه ومسئولين در راستاي گسترش هر چه بيشتر ديوارهاي سبز در مقياس شهري كه هدف اصلي است گام های مثبتی بردارند.

کارشناس و پژوهشگر مدیریت شهری در پایان با تأکید بر اینکه ظرفیت بزرگی همانند نخبگان و ایده پردازان در شهر کرج وجود دارد، گفت: با مشارکت و ایجاد طرح های تشویقی و برگزاری مسابقات ایده های شهری می‌توان از طراحی و ایده‌پردازی نخبگان به جهت پیشرفت روز افزون شهر کرج حداکثر استفاده صورت گیرد.


انتهای پیام/
کد مطلب: 10856