۰
 
دستور جمع آوری یک نوع شربت سرفه و کپسول در البرز صادر شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۴
رئیس اداره نظارت و بازرسی فرآورده های طبیعی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: دو داروی شربت سرفه کودکان آیورا 60 میلی لیتری و کپسول مهزل به دلیل اینکه منقضی شده و بدون مجوز هستند باید از بازار جمع آوری شوند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، دکتر فائقه شوشتری زاده، رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: اطلاعیه ای مبنی بر دستور جمع آوری شربت سرفه کودکان آیورا 60 میلی لیتری و کپسول مهزل شرکت دایان طب اکسیر با هدف حفظ سلامت جامعه به ویژه کودکان در سطح استان صادر شد.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در تشریح این اطلاعیه بیان کرد: تمام مؤسسین و مسؤولین فنی داروخانه های البرز موظف شدند در این راستا اقدام کنند.

این مقام مسؤول در ادامه به نامه های شماره 17995/665 و 17972/665 اشاره کرد و یادآور شد: این نامه ها در تاریخ 98/02/08 توسط مدیرکل امور فرآورده های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، مورد بررسی قرار گرفت.

شوشتری زاده بیان کرد: آخرین شماره ثبت شربت آیورا 120 میلی لیتری با کد IRC:1228149702 مورخ 88/03/11 بوده و اعتبار آن منقضی شده است.

وی ادامه داد: همچنین شربت با بسته بندی 60 میلی لیتری تاکنون هیچگونه مجوز و پروانه ساختی از اداره کل دریافت نکرده و کپسول مهزل نیز تاکنون هیچگونه مجوزی اعم از تولید، واردات، توزیع، فروش و عرضه نداشته است؛ از این رو انتظار می رود دو فرآورده مذکور سریعاً از سطح عرضه جمع آوری شوند.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 11549