۱
 
دوره پیش دبستانی نیازمند نگاهی حرفه ای می باشد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۶
مدیر کل آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت : پیش دبستانی بخشی از نظام آموزش و پرورش می باشد که دارای جایگاهی مهم می باشد که باید به آن نگاهی حرفه ای شود .
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا ) : مدیر کل آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز با اصحاب رسانه در استان البرز داشت دوره پیش دبستان را یک دوره رسمی دانست یاد آور شد:این دوره نیازمند این است که به آن نگاهی حرفه ای شود و این نگاه که خانواده ها برای موضوع شاغل بودن فرزندان را به این دوره می فرستند نگاهی غلط می باشد .

دکتر فضلی با بیان اینکه دوره پیش دبستان یک دوره رسمی است بیان داشت : این دوره بخشی از نظام آموزش و پرورش می باشد که دارای جایگاهی مهم می باشد و اهداف خاص خود را دارد که اگر درست کنترل شود نقشی سرنوشت ساز در مقاطع بعدی دارد.

وی ادامه داد : طرز رفتار و اخلاقیات افراد در این سن شکل میگیرد که اگر در این برهه زمانی آموزش درست و کاملی ببینند در آینده دچار مشکل نخواهند شد.

فضلی افزود : طی تحقیقاتی که انجام شده است به نظر بنده خانواده ها از دو جهت اقتصادی و فرهنگی دچار مشکلات هستند که مشکلات فرهنگی بیشتر از مشکلات اقتصادی مشهود است .

مدیر کل آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت : پیش دبستانی  در سه حوزه مهارت های اجتماعی ، انس با قرآن و تربیت بدنی  فغالیت می کند.

فضلی با اشاره به مزیت های دوره پیش دبستانی خاطر نشان کرد : از مزیت های این دوره اینست که کودکان نظرشان راجع به خودشان تغییر پیدا میکند و با اعتماد به نفس تربیت شده حس بهتری نسبت به خودشان خواهند داشت چرا که با آموزش هایی که میبینند استعدادهایشان شکوفا خواهد شد و اعتماد به نفس این اشخاص در این سنین بالاتر خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد : از ابتدای اسفند ماه سال جاری طرحی با محوریت برنامه مداخله ای ویژه مختص دانش آموزان دیر آموز به اجرا در خواهد آمد.
کد مطلب: 8190