۰
 
یادداشت/
ناهنجاری کشف حجاب در خودروهای شخصی/خودرو حریم شخصی نیست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱
فعال دانشجویی استان البرز در یادداشتی مطرح کرد: این روزها رانندگی کردن در اتوبان های شهر و مشاهده برخی از سرنشینان خودروها تبدیل به یکی از دردآورترین صحنه های زندگانی افراد متمدن و غیرتمند شده است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، حجاب و پوشش صحیح زنان یکی از عوامل بسیار مؤثر در حفظ خانواده است. 

با کمی تأمل در هزاران پرونده جنایی و ناموسی، فحشا و روابط نامشروع بی‌شماری که در دادگاهها مطرح می شود می توان به عواقب تلخ بلای بی‌حجابی و بدحجابی که گریبان دنیای امروز را گرفته است پی برد.

امروز در جامعه شاهد کشف حجاب زنان در خودرو های شخصی هستیم، فعال دانشجویی استان البرز در رابطه با این موضوع نوشت:

کجایی رضاخان که... یادش به خیر یا به شر را نمیدانم!!!

ولی تاریخ گواهی می دهد در دورانی که رضاخان مستبد با دستان غربی های جهانخوار بر طبل بی غیرتی مردان و بی عفتی زنان کوبید و با زبان اروپاییان مزدور فرمان کشف حجاب را صادر کرد بسیاری از بانوان پاکدامن ایران زمین برای محفوظ ماندن از تیر نگاه های هوسرانان از خدا بی خبر، خود را در زیر زمین های نمور و نمناک خانه هاشان محبوس می کردند تا ثابت کنند حیات ماهی بستگی به آب دارد و عاقبت خشکی چیزی جز همراهی با قلاب صیاد و هم نشینی با تور ماهی گیر نیست، تا ثابت کنند مروارید زمانی زیبا و ارزشمند است که در آغوش صدف قرار میگیرد و تا ثابت کنند گلهای بی خار همواره در معرض بوییدن و چیده شدن هستند.

این روزها اگرچه در شهر ما دیگر اثری از رد پای رضاخان ها و جولان اشغالگران اجنبی نیست اما برخی ها "رضاخان تر از رضاخان" فرمان کشف حجاب را صادر کرده و چوب حراج به عفت، حیا و غیرت خود زده اند.

این روزها رانندگی کردن در اتوبان های شهر و مشاهده برخی از سرنشینان خودروها تبدیل به یکی از دردآورترین صحنه های زندگانی افراد متمدن و غیرتمند شده است.

مشاهده زنانی که با اختیار، خود را به تمام مردان شهر محرم کرده اند و مردانی که با افتخار، همسرشان را به عقد چشمهای دیگر مسافران و رانندگان جاده درآورده اند بسیار تاسف بار است.

اگرچه برخی ها در دموکراسی خیالشان این ناهنجاری ها را طبیعی و حتی گاهی مورد نیاز میدانند ولی باید توجه داشت فسق علنی همچون بیماری واگیرداری است که اگر به موقع درمان نشود موجب ویروسی شدن فرهنگ و اخلاق و تمدن و ارزش های اجتماع خواهد شد و بدون شک امر به معروف و نهی از منکر همگانی یکی از راههای بسیار مهم درمان و حتی پیشگیری از این بیماری است.

البته باید توجه داشت نقش دولت ها نیز درحفظ امنیت اخلاقی تمام اقشار جامعه نقشی بدیهی و غیر قابل انکار است.

والعاقبه للمتقین

محمود یوسفی/فعال دانشجویی استان البرز

انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تایید تمامی محتوای آن توسط ( شبکه خبر دانشجویان البرز اسنا ) نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 9892