۰
 
موکب کودکانه و دست‌های کوچکی که پیام عاشورا را می‌رساند ...
تاریخ انتشار : شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۵
هرچه به اربعین حسینی نزدیک می شویم بر تعداد زایران حسینی که می خواهند در روز اربعین به کربلا خود را برسانند٬ افزوده می شوند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز (اسنا)؛ به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجو به عتبات عالیات هرچه به اربعین سالار شهیدان نزدیک تر می شویم بر تعداد زایران حسینی افزوده می شود و تعداد زایران حسینی امروز به حدی رسیده است که قسمتی از بلوار که جهت تردد خودرو بوده است در اختبار زایران  قرار گرفت و در دو مسیر زایران به سمت کربلا در حرکت هستند.

 

جهت امنیت زایران حسینی در هر چند عمود نیروهای امنیتی دفاعی قرار دارد و تا کنون هیچ اقدام غیر امینتی در مسیر زایران حسینی در اماکن مقدس در نجف و کربلا مشاهده و مخابره نشده است.


در بین مسیر پیاده روی زایران حسینی از نجف به کربلا بنر هایی که بر روی آن تصاویری از مقام معظم رهبری و امام خمینی ره و آیت الله سیستانی نصب شده است.


 در برخی از مکان ها نیز بروی بنر نقشه ایران و عراق کنار هم قرار گرفته است و به نشانه وحدت دستی از نقشه ایران دست دیگر بر روی نقشه عراق به نشانه دوستی بهم گره شده است.


 در بین مسیر آستان حضرت معصومه نیز جهت ارایه خدمات فرهنگی به زایران حسینی غرفه ای را ایجاد کرده اند.


لازم به ذکر است خبرنگاران آزاد جهت استراحت کودکان و نوجوانانی که در این پیاده روی همراه خانواده های خود به سفر معنوی آمده اند غرفه ای را ایجاد است تا آنان به استراحت بپردازند.

 

گفتنی است کودکان در این غرفه در خصوص پیاده روی اربعین و واقعه عاشورا نقاشی می کشند و نقاشی هایی کشیده شده ای را در اختیارشان قرار می دهند را رنگ آمیزی می کنند تا در آخر نیز قرار است نمایشگاهی با با این نقاشی ها برپا شود.
منبع:دانشجو

کد مطلب: 7795