۰
 
گزارش فارس از آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده دشتی
افزایش تعداد مجروحین به ۱۰۵۰ نفر / آغاز بازسازی مناطق زلزله‌زده
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۲۲
تعداد کشته‌های زلزله دشتی تغییر نکرده اما تعداد مجروحان به یک‌هزار و ۵۰ نفر رسیده ضمن اینکه بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده نیز آغاز شده است.
Share/Save/Bookmark
 
با وجود ادامه فعالیت‌های امدادی در مناطق زلزله‌زده دشتی، عملیات بازسازی واحدهای آسیب دیده آغاز شده است.

استاندار بوشهر نیز آخرین وضعیت کشته و زخمی‌های را اعلام کرده و بر این اساس زلزله دشتی ۳۷ کشته و ۱۰۵۰ زخمی داشته است.

آغاز بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده در مناطق زلزله‌زده

معاون عمرانی استانداری بوشهر گفت: عملیات بازسازی و عمرانی برای ساخت مسکن خانوارهای خسارت دیده آغاز شد.

شاپور رستمی با اشاره اقدامات انجام شده برای حل مشکل مسکن زلزله‌زدگان اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما کار بازسازی واحدهای خسارت دیده زلزله دشتی باید با شتاب انجام شود.

وی اضافه کرد: استان‌های هرمزگان و فارس به عنوان استان‌های معین در امر آوار‌برداری و ساخت و ساز تعیین شدند و همچنین تیم‌های ویژه از امروز برای شناسایی واحدهای مسکونی خانوارهای آسیب دیده کار خود را آغاز کردند.

وی یادآور شد: با تلاش و همت نیروهای امدادی و درمانی و حضور به موقع آنان مجروحان به سرعت درمان می‌شوند و پیش بینی می‌شود تعداد جان باختگان زلزله تغییری نکند.

رستمی اضافه کرد: از سه شنبه شب تاکنون ده‌ها پس لرزه مناطق زلزله زده استان بوشهر را لرزانده و برخی از واحدهای مسکونی که از زلزله اخیر خسارت دیدند، تخریب شدند.

زلزله دشتی ۳۷ کشته و ۱۰۵۰ زخمی داشته است

استاندار بوشهر گفت: از یک‌هزار و ۵۰ زخمی زلزله دشتی ۱۲۳ نفر در بیمارستان‌های استان بستری و مابقی بصورت سرپایی درمان و مرخص شده‌اند.

وی تصریح کرد: بعد از وقوع زلزله در چند ساعت اول با همکاری نیروهای امدادی و مردم کار امداد و نجات در کمترین زمان انجام شد و کمترین تلفات را نیز در منطقه تاکنون داشته‌ایم.

استاندار بوشهر اضافه کرد: در مرحله استقرار مردم به صورت اضطراری و انتقالی با حضور به موقع دستگاه‌های امدادی، حمایتی و نیروهای سپاه، نیروی انتظامی و ارتش جمهوری اسلامی در کوتاه‌ترین مدت کشته شدگان و مصدومان از زیر آور بیرون و به بیمارستانها منتقل شدند.

وی در خصوص وضعیت بهداشتی نیز گفت: تاکنون از نظر بهداشتی کنترل خوبی صورت گرفته و هیچ بیماری واگیرداری تاکنون در منطقه گزارش نشده است.

استاندار بوشهر یادآور شد: با وجود ناهماهنگی‌هایی در زمینه رساندن غذا به مردم در شروع حادثه ولی هم اکنون با هماهنگی های صورت گرفته تلاش می‌شود کمبودها رفع و با کمک استان‌های معین چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس و هرمزگان روند خدمات رسانی به حادثه دیدگان زلزله دشتی بهتر شود.

توزیع بیش از ۱۷ هزار چادر، پتو و موکت بین زلزله‌زدگان

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از توزیع بیش از ۱۷ هزار چادر، تخته و پتو بین زلزله‌زدگان خبر داد.

محمود مظفر ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: اخیرا بیش از پنج هزار تخته چادر، چهار هزار و ۵۰۰ تخته موکت و هفت هزار و ۷۰۰ تخته پتو توزیع کرده‌اند.

مظفر افزود: با پایان اسکان اضطراری زلزله‌زدگان کار توزیع اقلام خوراکی در میان آنان آغاز شده است.

وی یادآور شد: با پایان اسکان اضطراری بحث تغذیه زلزله‌زدگان مورد توجه قرار گرفته و بسته‌های غذایی در دست توزیع است.

مظفر اظهار کرد: نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر از استان های مرکزی، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، اصفهان، خوزستان، فارس، هرمزگان، لرستان و چهارمحال و بختیاری در منطقه زلزله زده مستقر هستند.

وی یادآور شد: شماره حساب ۹۹۹۹۹ بانک‌های ملی، ملت، تجارت و مسکن آماده دریافت کمک‌های نقدی مردم به زلزله زدگان است.

کد مطلب: 1179