۲
 
آئین تجلیل از مقام خبرنگار به همت استانداری البرز برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۰۰
رسانه ها باید در جهت خواست و مصلحت مردم و نظام اسلامی گام بردارند و با انعکاس اخبار صحیح و شفاف این رسالت خطیر را به خوبی انجام دهند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا امروز ۲۴ مرداد ۹۲ و با گذشت یک هفته از روز خبرنگار برنامه ای برای تجلیل از خبرنگاران استان البرز به همت استانداری و با حضور استاندارومعاونین ایشان و همینطور مدیرکل فرهنگ و ارشاد و رئیس سیمای البرز و سرپرست جدید فرماندار کرج در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

در این جلسه برخلاف سایر جلسات که خبرنگاران باید سوال کننده باشند و سخنران کسی دیگر مقرر شد تا مسئولان به مدت یک ساعت به سخنان خبرنگاران گوش دهند.البته نکته ای جالب اینکه نمایندگان کرج در مجلس شورای اسلامی هم به دلیل جلسه رای اعتمادسخنرانی کوتاهی قبل از خبرنگاران داشتند و سپس جلسه را به قصد مجلس ترک کردند.

خلاصه ائی از اضهارات دکتر کولیوند و دکتر اکبریان بدین شرح میباشد:
نقش و اهمیت کار خبرنگار بر هیچکس پوشیده نیست

محمد جواد کولیوند نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی در ادامه ی این مراسم اظهار داشت: امانتداری یک اصل در حوزه اطلاع رسانی است که باید همواره از سوی خبرنگاران مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اصحاب رسانه به عنوان نقادان جامعه مطرح هستند و نقد منطقی از عملکرد یک دستگاه اجرای می تواند بسیار خوب و تاثیر گذار باشد مشروط بر آنکه رعایت انصاف شود.

کولیوند تصریح کرد: نقش و اهمیت کار خبرنگار بر هیچکس پوشیده نیست و خبرنگاران باید همواره صداقت، دقت و سرعت در امر اطلاع رسانی و آگاهی بخش به جامعه را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی در پایان گفت: خبرنگاران پرتلاش و خستگی ناپذیر با تمام توان در راه اعتلای فرهنگ کشور گام بر می دارند که باید از آنان قدردانی کرد.

خبرنگار نماینده افکار عمومی است

عزیز اکبریان دیگر نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، در آیین تکریم از اصحاب رسانه و خبرنگاران استان البرز اظهار داشت: خبرنگار نماینده افکار عمومی و کسی است که مشکلات، معضلات، مسائل، نقاط ضعف و قوت جامعه را به مردم و مسئولان انعکاس می دهد و در واقع پلی میان مردم و مسوولان است.

وی افزود: خبرنگاران جهادگران عرصه های آگاهی و بصیرت جامعه هستند و اگر با رعایت تقوی در این مسیر گام بردارند و در نوشتن و گفتار خود سخن بگویند می توانند خدمات ارزشمندی به نظام ارائه کنند.


دکتر عربیان استاندار البرز در این جلسه رسانه ها را به مثابه خون در رگ ها دانست و گفت رسانه ها خون در رگ جامعه هستند.

وی در مورد جایگاه رسانه ها گفت:در گذشته شاید می شد بدون اطلاعات زندگی کرد ولی امروز بدون دسترسی به رسانه ها نمی توان زندگی کرد.

استاندار البرزوضعیت رسانه ها را مطلوب ندانست و گفت این اشکال در ابتدا به ما برمی گردد.
وی یکی ازمشکلات استانداری را نداشتن بانک اطلاعاتی کامل و درستی از خبرنگاران ذکر کرد که موجب واردشدن خدشه بین استانداری و خبرنگاران شده است و افزود:تلاش های خبرنگاران خوب است ،امامتاسفانه این تلاشها فردی است نه جمعی.
دکتر اصغر عربیان  ضمن تقدیر از مقام خبرنگاران، افزود: نقش اصحاب رسانه در خلق حماسه ها، نقشی بی بدیل است، چرا که در جوامع امروزی کسی بی نیاز از رسانه نیست و بدون آگاهی از وضعیت پیرامون خود به سختی می تواند گذران زندگی کند، پس به عقیده ی من هر روز را باید روز خبرنگار نامید.

عربیان با تاکید بر ضرورت تکریم از پیشکسوتان رسانه ها خاطرنشان کرد: نیروهای جوان در این عرصه بدون استفاده از تجریه پیشکسوتان خبر، موفقیت چندانی کسب نخواهند کرد.

استاندار البرز تصریح کرد: رسانه ها باید در جهت خواست و مصلحت مردم و نظام اسلامی گام بردارند و با انعکاس اخبار صحیح و شفاف این رسالت خطیر را به خوبی انجام دهند، خبرنگاران نیز در این عرصه امانت دار مردم بوده و باید در انعکاس اخبار همواره این اصل را مورد توجه جدی قرار دهد.

عالی ترین نماینده دولت در استان البرز همچنین ضمن تاکید بر رعایت چارچوب های قانونی از طرف خبرنگاران خاطرنشان کرد: رعایت قانون در همه عرصه ها از جمله خبر ضرورتی انکار ناپذیر است.

عربیان در پایان با اشاره بر لزوم تامین نیازهای مالی اصحاب رسانه گفت: رفع دغدغه مالی خبرنگاران زمینه فعالیت هر چه بهتر آنان را فراهم خواهد کرد.


قبل از صحبتهای استاندار تعدادی ازخبرنگاران از مشکلات موجود سخن گفتند که از جمله آنها می توان به عدم حمایت از خبرنگاران ،عدم توجه به منزلت خبرنگاری،مشکلات مالی برای کار رسانه ای ،مسئولیت پذیرنبودن بعضی مقامات و غیره اشاره کرد.

این برنامه با حاشیه های هم همراه بود از جمله جدل لفظی مدیرکل ارشاد البرز با یکی از خبرنگاران حاضر که در مورد گواهی سوپیشینه و اعتیاد برای ارائه به ارشاد بود که ابراهیمی گفت این موضوع به خواست من نیست بلکه قانون وزارت خانه است. 

اجرای گروه موسیقی دستان، رونمایی از کتاب به نام " خاطرات یک روزنامه فروش"، اجرای زنده خواننده گان از حواشی این مراسم بود.

در پایان این برنامه هم از مسئولین رسانه های استان با یک لوح سپاس تقدیر شد و البته وعده ای هم برای تقدیر نقدی داده شد که باید دید واقعیت است یا خیر؟؟
در ضمن در این برنامه از مدیرمسئول اسنا هم با لوح سپاسی تقدیر به عمل آمد.
کد مطلب: 3078