۱
 
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در ماه مبارک رمضان ،جشنواره قرآنی برگزار می کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۷
اسنا: ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان در قالب های مختلف در سطح استان در دهه دوم ماه مبارک برگزار خواهد گردید.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان در قالب های مختلف در سطح استان در دهه دوم ماه مبارک برگزار خواهد گردید.

سید موسی حسینی کاشانی ، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز ، پیرامون برگزاری برنامه های ویژه ماه مبارک با اشاره به جایگاه و اهمیت اعمال این ماه در تعالی بخشیدن روحی و معنوی انسان افزود: امسال نیز همچون سالهای گذشته این اداره برنامه های ویژه ای با محتوای معرفتی قرآن کریم و اهل بیت در قالب های مختلف فرهنگی و هنری جهت شهروندان محترم توسط معاونت قرآن و عترت این اداره در سطح استان برنامه ریزی نموده است .

وی همچنین با بیان این نکته که تلاش نموده این برنامه ها در ساعاتی اجرا شوند که اکثر شهروندان بتوانند استفاده نمایند ادامه داد این برنامه ها در قالب های نمایشگاه قرآن با موضوع غرفه آثار هنری ، صنایع دستی ، نرم افزار قرآنی و غرفه کودک و نوجوان با محتوای قرآن و اهل بیت در محل اداره کل ارشاد اسلامی استان است که از تاریخ ۱۱ الی ۱۷ ماه مبارک جهت بازدید عموم دایر می باشد.

وی همچنین گفت: این اداره در نظردارد سی نمایش خیابانی با همت اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر و شهرستان های استان در شبهای رمضان به اجرا در آورد.

برنامه هایی چون خاطره نویسی و داستان نویسی و نمایش فیلم کوتاه و بلند با موضوع قرآن و عترت از دیگر برنامه های این ماه نیز خواهد بود که در اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انجام خواهد شد.

مهندس حسینی کاشانی با بیان این نکته که در این دهه محافل انس با قرآن که با حضور قاریان ممتاز و بین المللی و ممتاز کشوری،گروه های تواشیح و ابتهال در ۱۵ نقطه استان البرز برگزار خواهد شد ادامه داد: از جمله ویژه برنامه های این دهه برگزاری جلسات و کارگاههای آموزشی با موضوع قرآن و عترت با همکاری ائمه محترم جمعه و جماعات مساجد استان و همچنین نشست های علمی قرآنی در دانشگاه ها و مراکز علمی و حوزه های علمیه شهرستان های استان خواهد بود.

همچنین برگزاری مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه در همه رده های سنی به صورت سراسری در استان و از طریق رسانه های جمعی از جمله برنامه های می باشد که برای دهه در نظر گرفته شده است.
وی در پایان افزود: امیدواریم با همکاری شهروندان و نهادهای فرهنگی دیگر استان البرز در راستای اعتلای فرهنگ قرآنی استان گامی مؤثر برداشته و بیش از پیش بتوانیم بر فعالیت های گذشته بیفزاییم.
کد مطلب: 6778