۰
 
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان البرز:‌
انتخابات شورای شهر کرج تایید شد/ پرونده انتخابات شورای شهر گرمدره هنوز در حال بررسی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۹
Share/Save/Bookmark
عزیز اکبریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار داشت: پس از پایان شمارش و اعلام نتایج انتخابات تعدادی از کاندیداها در مورد نتایج اعلام شده و برخی رخدادهای پیش و در روز انتخابات شکایت و اعتراض داشتند.

وی تصریح کرد: این اعتراضات در چارچوب قانونی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که تخلفی که منجر به تغییر آرا در شهرستان کرج شده باشد، صورت نگرفته است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین در جلسه‌ای با حضور روسای هیئت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات شهرستان کرج، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات کشور، فرماندار کرج و حتی تعدادی از نامزدهای معترض برگزار شد، این موضوع اعلام و تاکید شد که نتایج اعلام شده انتخابات شورای شهر در کرج صحیح و بدون اشکال است.

* بازشماری تعدادی از صندوق‌های رای در کرج

اکبریان در پاسخ به این پرسش که آیا در روند رسیدگی به شکایات بازشماری آرا هم انجام شد، گفت: پیگیری اعتراضات در چارچوب قانون صورت گرفت و هر کدام از شکایت‌ها مراحل قانونی خاصی را طلب می‌کند.

وی افزود: در برخی از موارد که نیاز به شمارش مجدد آرا بود، آرای بیش از ۶۰ صندوق به صورت رندومی و با حضور شاکیان انتخاب و بازشماری شد و خوشبختانه باید اعلام کنم که پس از بازشماری آرا مشخص گردید که هیچ مشکلی در نتایج اولیه نبوده و خود نمایندگان کاندیداها نیز شاهد بودند.

* پرونده انتخابات شورای شهر گرمدره هنوز در حال بررسی است

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان البرز در پاسخ به پرسش دیگری درباره پرونده انتخابات شورای شهر گرمدره نیز گفت: در مورد این حوزه اتفاقاتی صورت گرفته که تمام موارد مستندسازی شده و از سوی هیئت نظارت و حتی مسئولان استان نیز پیگیری موضوع در دست پیگیری است.

اکبریان افزود: پرونده انتخابات در حوزه گرمدره هم‎اکنون در دست بررسی است و در صورت قطعی شدن موضوع نتیجه به صورت عمومی اعلام می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: هیچ اظهارنظری پیش از قطعی شدن موضوع در مورد انتخابات گرمدره نباید داشته باشیم، چراکه ممکن است اعلام مطالبی که هنوز تایید نشده، روند پیگیری‌ها را مختل کند.
کد مطلب: 2321