۰
 
کتابخانه تخصصی کودکان در فردیس راه اندازی می شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با بیان اینکه توسعه کتابخانه ها در اولویت اقدامات قرار دارد، گفت: یک کتابخانه تخصصی کودکان در آینده ای نزدیک در فردیس راه اندازی خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا،احمد علی هراتی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز پیش از ظهر امروز در آئین کلنگ زنی ساختمان مرکزی کتابخانه های کرج که در پارک ابن سینا برگزار شد، گفت: در حال حاضر سرانه کتابخانه های البرز 30 هزار مترمربع است که طبق چشم انداز پنج ساله موظف هستیم این آمار را تا سال 1404 به 45 هزار مترمربع برسانیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با تأکید بر اهمیت همدلی میان مسؤولان در راستای تحقق پروژه ها و توسعه زیرساخت ها، افزود: با توجه به پروژه هایی که در دستورکار قرار دارد و وجود همدلی میان مسؤولان ظرف پنج سال آتی این آمار را به 50 هزار مترمربع خواهیم رساند و از مرز تعریف شده عبور می کنیم.

این مقام مسؤول اظهار کرد: افزایش سرانه کتابخانه ها مورد تأکید نماینده عالی دولت در استان البرز است از این رو سعی داشته ایم طی یک سال مدیریت جدید در انجمن کتابخانه ها به این مهم بپردازیم؛ فرمانداران نیز موظف هستند در راستای افزایش سرانه کتابخانه ها فعالیت کنند.

هراتی با اشاره به اینکه راه اندازی و ساخت کتابخانه در سراسر استان البرز و مناطق مختلف شهرستان ها در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: توسعه کتابخانه ها در اولویت اقدامات قرار دارد و در آینده ای نزدیک یک کتابخانه تخصصی کودکان در فردیس راه اندازی خواهد شد.

وی کلنگ زنی کتابخانه مرکزی کرج را اتفاقی خوشایند در تاریخ استان برشمرد و ادامه داد: تأمین هزینه این مجموعه با همکاری و همدلی مجموعه مدیریت شهری شهرداری کرج انجام شد؛ توسعه فضای کتابخانه ها در گام دوم انقلاب تعریف شده و انجام این امر در راستای منویات مقام معظم رهبری است.
کد مطلب: 11791