۰
 
در سال جاری انجام می شوذ؛
بهره برداری 6 تصفیه خانه در کرج
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰
مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز کرج از بهره برداری 6 تصفیه خانه پساب در کرج خبر داد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، محمد رضا زین العابدینی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که بعد از ظهر شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان، اظهار داشت: روش های نوین آبیاری فضای سبز برای صرفه جویی در مصرف آب در دستور کار است.

وی افزود: در این رابطه استفاده از پساب تصفیه شده مد نظر قرار دارد که سازمان پارک ها طبق مصوبه دولت باید برای استفاده از این امکان برنامه ریزی داشته باشد.

زین العابدینی خاطر نشان کرد: اکنون طراحی و ساخت یک تصفیه خانه به ظرفیت هزار متر مکعب صورت گرفته و طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان ایمنکه مکان یابی برای ساخت تصفیه خانه صورت گرفته  است، گفت:  پیش نویس قراردادی نیز برای همکاری با اصفهان در این رابطه تنظیم شده است.

مدیر عامل سازمان پارک ها کرج خاطر نشان کرد: بررسی اثرات محیط زیستی نیز انجام شده و برای 5 تصفیه خانه برای سال 96 نیز در نقاط مختلف استان برنامه ریزی شده است.

زین العابدینی بیان کرد:  توسعه فضای سبز با کاشت درختچه های کم آب بر نیز در فضای گسترده ای صورت گرفته است.

وی اظهار کرد:  در این رابطه شرکت آب و فاضلاب استان البرز برای اختصاص پساب برای تصفیه و استفاده از آن در فضای سبز استان نیز باید همراهی و تعامل ویژه ای داشته باشد.


انتهای پیام/
کد مطلب: 10350