۰
 
تجمع دانشجویان در اعتراض به حوادث کشمیر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹
دانشجویان بسیجی حاضر در بیست و چهارمین دوره «طرح ولایت» در مشهد، در اعتراض به‌ جنایت‌های رخ داده علیه شیعیان کشمیر تجمع کردند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، دانشجویان سراسر کشور حاضر در بیست و چهارمین دوره طرح ولایت که در مشهد در جریان است، در اعتراض به‌ جنایت‌های رخ داده علیه شیعیان کشمیر تجمع کردند.

این دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون «کشتار کشمیر را متوقف کنید»، «کشمیر در خون» نسبت به حوادث اخیر کشمیر اعتراض کردند.

دانشجویان حاضر در طرح ولایت، با سر دادن شعارهایی مانند «هیهات منا الذله»، «مرگ بر آمریکا»، «نحن ابناء الخمینی» حمایت خود را از شیعیان کشمیر اعلام کردند.

در پایان بیانیه‌ای به این شرح توسط دانشجویان صادر و قرائت شد؛

«إِنِ اسْتَنْصَرُوکُمْ فِى الدِّینِ فَعَلَیْکُمُ النَّصْرُ: اگر گروهى (مومنان مهاجر) به خاطر حفظ دین و آئینشان از شما طلب یاری کنند، بر شما لازم است که به یارى آنان بشتابید.

تاریخچه جوامع بشری و تمدن‌های مختلف انسانی از ابتدای تاریخ تاکنون همواره شاهد تقابل انسان‌های آزادی‌خواه و مستکبران سلطه‌جویی است که با زور، اعمال قدرت و به‌کارگیری حربه‌های مختلف برای تسلط بر مظلومان، به‌ دنبال گسترش فساد بر روی زمین بوده‌اند و برای رسیدن به اهداف خود از هیچ کاری دریغ نمی‌کردند.

مدت‌هاست شاهد آن هستیم که امت مسلمان و به‌ویژه شیعیان به‌بهانه‌هایی مختلف مورد ظلم و ستم ظالمان و مستکبران واقع می‌شوند، از سوریه، عراق، افغانستان و فلسطین گرفته تا عربستان، یمن، نیجریه و میانمار.

و اما امروز در خفقان رسانه‌ای، کشمیر، قتلگاه شیعیان مظلوم شده است و این ملت مظلوم مسلمان، توسط لشکر یزیدیان به‌شهادت می‌رسند.

کشتاری که امروز به‌بهانه‌ جنگ دو کشور در حال رخ دادن است آیا غیر از ظلم و ستم بر مستضعفین است؟ آن هم در عصری که جهان، داعیه‌دار دفاع و حمایت از حقوق بشر و حقوق انسان‌ها است و در سایه سنگین سکوت سرد و مرگبار کشور‌های غربی و سازمان‌های مدعی دروغین حقوق بشری این جنایات رخ می‌دهد.

بر اساس آموزه‌های صلح‌طلبانه و ‌روشنگرانه مکتب نورانی اسلام و فرمایش گهربار پیامبر اکرم که می‌فرمایند «هر کس صبح کند و به‌امور مسلمانان همّت نورزد، از آنان نیست و هر کس فریاد کمک‌خواهى کسى را بشنود و به کمکش نشتابد، مسلمان نیست.»

مسلمانی که فریاد دادخواهی برادر مسلمان خود را بشنود و به‌کمکش نشتابد، مسلمان نیست، از این رو بر امت بزرگ رسول‌الله و تمام مسلمانان جهان واجب است تا با تمام توان به‌حمایت و دادخواهی از مظلوم در برابر ظالم بپردازند و در این مسیر از جان و مال و آبروی خود برای یاری مظلومان دریغ نکنند.

ما دانشجویان طرح ولایت با عنایات خاصه حضرت ثامن الحجج اینجا جمع شده‌ایم تا فریاد خود را علیه ظلم و استکبار به‌گوش تمامی انسان‌های آزاده جهان برسانیم و جنایات مستکبرین عالم، که امنیت و آزادی را از بشریت سلب کرده‌اند محکوم کنیم و از ملل اسلامی می‌خواهیم که در برابر این جنایات بپاخیزند تا شاهد ریشه کن شدن ظلم در سراسر عالم باشیم و همچنین از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درخواست صریح داریم که طبق وظایف محوله ‌و برطبق دو اصل ۱۵۲ و ۱۵۴ قانون اساسی مثل همیشه اقدامات لازم را انجام داده و شرح آن را به گوش ملت استکبار ستیز و به خصوص دانشجویان انقلابی برساند.

ان‌شاالله همراه با برادران مسلمان کشمیری خود پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلی آن حضرت صاحب العصر و الزمان خواهیم رساند و بنابر وعده صدق الهی، مستکبران و نوچه‌های ضعیف النفسشان، جایگاهی جز زباله‌دان‌های تاریخ ندارند و مستضعفین ارث برندگان حقیقی آینده خواهند شد.
وَ نُریدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثین

والسلام علیکم و رحمت الله»


انتهای پیام/سباکانال تلگرامی ما همراه باشید asna_alborz
کد مطلب: 12114