۲
 
دبیر قرارگاه شهید زین الدین:
مکالمات پی در پی ظریف و کری/ برجام دروازه های نفوذ کدخدای بی خدا شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۵
تا به حال هیچ گونه روابط دیپلماتیک با آمریکا نداشته ایم و تنها مذاکراتی هم که داشته ایم بر روی مسائل هسته ای بوده است و در غیر این صورت اگر مذاکره ای دارند باید از طریق حافظ منافعشان در کشور دیگر درخواست خود را ارائه کنند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز (اسنا)؛ در حاشیه مذاکرات تلفنی ظریف و جان کری بر آن شدیم تا با دبیر قرارگاه شهید زین الدین گفتگویی داشته باشیم در رابطه با اینکه با وجود تمام شدن مذاکرات در بحث هسته ای چرا هنوز خط واشنگتن–ایران هنوز فعال است و تا چه موقع می خواهند فعال باشد که وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما اظهار داشت:

ما تا به حال هیچ گونه روابط دیپلماتیک با آمریکا نداشته ایم و تنها مذاکراتی هم که داشته ایم بر روی مسائل هسته ای بوده است و در غیر این صورت اگر مذاکره ای دارند باید از طریق حافظ منافعشان در کشور دیگر درخواست خود را ارائه کنند و آن را در طی مراحلی انجام دهند تا بررسی شود و ما هیچ گونه ارتباطی با دولتی که خوی استکباری و جنگ ستیزی داشته باشد نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه دستگیری نظامیان آمریکایی قدرت مطلق سپاه را نشان داد، تصریح کرد:

حرکت سپاهیان انقلاب اسلامی در برابر نظامیان آمریکایی که آنها را به زانو در آورد باعث تزلزل سیاست مدار های آمریکایی شد. اما سوالی که اینجا مطرح می شود این است که چرا جان کری مستقیما با آقای ظریف تماس گرفتند و فرآیند قانونی خود را طی نکردند که این عمل نشان دهنده این است که ظریف به بهانه آزادی مسئله برجام را بیان کند.

وی در خاتمه گفت: به نقل قولی از یکی از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، چون رزمنده ها به ولی خود ایمان داشتند و گوش به فرمان ایشان بودند، ایشان می گفتند که فلان جا رو بگیرید با اینکه از نظر امکانات صفر بودیم ولی می رفتند، چون می دانستند امام توکلش برخدا است و خدا می داند که چطوری راهگشای کار رزمندگان باشد، این یعنی اعتقاد و باور قلبی به خدا و ولی جامعه که مشکلات تماما حل شد.
هدف از این نقل قول این است که وقتی مردم جامعه تأکید بر راه حل های گره های اقتصادی کشور در داخل کشور با تأکید بر اقتصاد مقاومتی و دانش جوانان انقلابی این مرز و بوم است، نه تکیه بر کدخدا که بگوییم گره تمام مشکلات به دست کدخدا باز می شود. دولت باید پاسخگوی این باشد که چرا باید هنوز خط ایران واشنگتن فعال باشد و تا به کی سیاست خنده ظریف باید پاسخ به سوالات ملت باشد و سیاست اعتماد به کدخدا سالهاست نسخه اش در کشور کهنه شده است.
کد مطلب: 8117