۰
 
محیط زیست در پرتو انتخابات
نباید صنعت بر پیکر محیط زیست آسیب وارد کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۷
Share/Save/Bookmark
\"\"ابوترابی‌فرد: باید محیط زیست را در عالی‌ترین سطح حفظ کرد، یعنی نباید تکنولوژی و صنعت بر پیکر محیط زیست آسیب وارد کند. نائب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نگاهی اجمالی به گذشته و شرایط امروز نشان می دهد که آینده و عرصه اقتصادی متعلق به ملت ایران است، ایران به یک قدرت تأثیرگذار تبدیل خواهد شد و ما تمام ظرفیت‌ها را برای یک پرش بلند در اختیار داریم.

به گزارش زیست بوم، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، بیان داشت: با آغاز هفته منابع طبیعی امیدواریم در این عرصه نیز پیشگام باشیم و بتوانیم در کاشت درخت و حفظ منابع طبیعی بیش از پیش به وظیفه خود عمل کنیم.

وی ادامه داد: امروز بشریت به واسطه آسیب به منابع طبیعی با مشکل مواجه شده است، باید محیط زیست را در عالی ترین سطح حفظ کرد یعنی نباید تکنولوژی و صنعت بر پیکر محیط زیست آسیب وارد کند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه در غرب این اتفاق افتاد و صنعت رها شده، محیط زیست را ویران کرد ولی امروز غربی ها نیز بیدار شدند و محیط زیست در میان آنها جایگاه فاخری کسب کرده که باید در این راستا بکوشیم محیط زیست را به خوبی حفظ کنیم.

وی عنوان کرد: نباید صنعت، محیط زیست را مورد آسیب قرار دهد، ایران باید در این جهت پیشگام و پیشرو باشد تا بتوانیم جایگاه فاخری کسب کنیم.ابوترابی فرد با اشاره به سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: درسالروز تأسیس بنیاد مستضعفان و جانبازان در سال ۱۳۵۷ و همچنین سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) هستیم که امیدواریم در آینده ای بسیار نزدیک حوزه فعالیت این نهاد مقدس تلاش برای افزایش کارایی و قدرت و توانایی برای تولید ثروت افراد باشد.

وی تصریح کرد: افراد جامعه از نظر توانایی فکری و پشتکار، همت و دانش و همچنین از نظر اقتصادی در یک سطح قرار ندارند در نتیجه کسانی که از ظرفیت بالاتری برخوردار هستند، باید امکان رشد برای دیگران را فراهم کنند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رسالت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سایر دستگاه‌های دارای مسئولیت، کمک به طبقات ضعیف برای افزایش توانایی فکری، علمی و قدرت آنهاست و امیدواریم که در این مسیر و در آینده‌ای نه چندان دور، دیگر کسانی نباشند که برای اداره معیشت زندگی نیازمند کمک مستقیم ما باشند.

وی افزود: در واقع ما باید زمینه و بستر کار را برای آنها فراهم کنیم و افراد را به یک عنصر فعال در عرصه اقتصادی تبدیل کنیم چراکه کشور ما ظرفیت این جایگاه بلند را دارد؛ البته ممکن است گروه محدودی نتوانند در این زمینه نقش آفرینی کنند که باید آنها را حفظ کرد.

ابوترابی فرد یادآور شد: نگاهی اجمالی به گذشته و شرایط امروز نشان می دهد که آینده و عرصه اقتصادی متعلق به ملت ایران است، ایران به یک قدرت تأثیرگذار تبدیل خواهد شد و ما تمام ظرفیت‌ها را برای یک پرش بلند در اختیار داریم.
کد مطلب: 1556