۰
 
عضو شورای شهر کرج خبر داد
راه‌اندازی کمیسیون تخصصی معماری و شهرسازی در شورای شهر کرج
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۰۰
عضو شورای شهر کرج از راه‌اندازی کمیسیون تخصصی معماری و شهرسازی در شورای شهر کرج خبر داد
Share/Save/Bookmark
 
اسنا: مریم قهرمانی ظهر امروز در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه اظهار داشت: یکی از اقدمات مهمی که در دوره چهارم شوراها مورد تأکید قرار خواهد گرفت راه‌اندازی کمیسیون تخصصی معماری و شهرسازی است که گامی اساسی در جهت شناساندن معماری ایرانی است.

وی ادامه داد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که هویت و معماری ایرانی اسلامی به همگان شناسانده شود.

این عضو شورای شهر کرج تأکید کرد: امروزه معماری ایرانی رو به فراموشی است لذا نباید اجازه دهیم این فرهنگ غنی و هنر ایرانی جای خود را به معماری غربی بدهد و کم کم به دست فراموشی سپرده شود.

قهرمانی با بیان اینکه در معماری ایرانی اسلامی زیبایی‌هایی بسیار شاخص وجود دارد، تصریح کرد: با کمی تلاش و شناساندن این هویت ایرانی به نسل امروز می‌توانیم در احیای این مهم نقش اساسی داشته باشیم.

وی در ادامه سخنان خود به راه‌اندازی دومین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه در کرج اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی این نمایشگاه می‌تواند بخشی از توانایی‌های کرج در زمینه فضاهای سبز را به نمایش بگذارد.

عضو شورای شهر کرج یادآور شد: کرج از دیرباز به عنوان باغ شهری بوده که امروز با افزایش جمعیت و روند توسعه‌ای ساخت و سازها به کلانشهری تبدیل شده که باید با تمهیدات اساسی روند توسعه‌ای فضاهای سبز را در پیش بگیریم.

قهرمانی این اقدامات سازمان پارک‌ها و فضای سبز کرج را مهم ارزیابی کرد و گفت: توسعه و ایجاد فضاهای سبز یکی از نیازهای کرج است که مدیریت شهری کرج توانسته این مهم را به خوبی درک کند و با ایجاد یک چنین نمایشگاه‌هایی در جهت توسعه شادابی و طراوت شهر گام بردارد.

وی بیان داشت: حضور مردم نیز در این نمایشگاه نشان‌دهنده استقبال آنان از برپایی این گونه نمایشگاه‌ها است.

دومین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه در کرج تا فردا تمدید شد
منبع:خبرگزاری فارس
کد مطلب: 3509