نظر
۱
۲
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی البرز:
فتحی: بازداشت ناهی از منکر توسط نیروی انتظامی جای تاسف دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۱
حسین فتحی گفت:در جامعه امروز امر به معروف و نهی از منکر یک واجب فراموش شده است و متاسفانه جامعه پزشکی با این مقوله ی دینی بیگانه هستند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)،حسین فتحی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی البرز در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگ اسنا در مورد اخراج یک بیمار ناهی ازمنکر در بیمارستان شهید رجایی کرج اظهار داشت:در جامعه امروز امر به معروف و نهی از منکر یک واجب فراموش شده است و متاسفانه جامعه پزشکی با این مقوله ی دینی بیگانه هستند.

فتحی با اشاره به این که مسئولین دانشگاه علوم پزشکی باید بستر های مناسب جهت ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در بین کارکنان خود اقدام کنند، افزود: جامعه پزشکی به عنوان یک قشر تاثیرگذار، باید به عنوان آمر به معروف و ناهی از منکر عمل کند.

وی اخلاق مداری، تکریم ارباب رجوع و انقاد پذیری را ار ویژگی های پزشکان متعهد برشمرد و تصریح کرد: سطح تحصیلات به هیچ عنوان حقانیت نمی آورد و پزشکان از اشتباه و خطا مصون نیستند.

این مسئول در مورد بازداشت آمر به معروف توسط نیروی انتظامی اظهار داشت: ابتدا حراست بیمارستان کار ناشیانه ای انجام داد.نیروی انتظامی  هم به عنوان ضابط قضایی،باید حامی آمرین به معروف  و ناهیان از منکر باشد، ولی در این حادثه مامور حاضر در محل اقدام به بازداشت آمر به معروف کرده است که این خود جای تعجب و تاسف دارد.

وی در پایان از مسئولین فرهنگی دانشگاه ها ی علوم پزشکی در خواست نمود که تمرکز خودشان را معطوف به دانشجویان قرار ندهند ، بلکه به بیمارستان ها، کادر پزشکی و پرسنل نیز توجه فرمایند.
کد مطلب: 5967


 
 
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۳ ۲۳:۲۰:۴۴
تو که اونجا نبودی مومن چرا از شنیدها اظهار نظر می کنی به این میگن حماقت (782)