۰
 
مراسم تشییع شهدای گمنام فردا در ماهدشت انجام می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۲۹
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماهدشت گفت: مراسم معنوی و روحانی تشییع پیک پاک شهدای گمنام، صبح فردا در این شهر برگزار خواهد شد
Share/Save/Bookmark
 
اسنا: حجت‌الاسلام والمسملین محمود دهقان‌دار اظهار داشت: انقلاب شکوهمند ملت ایران به رهبری مرجعیت معظم شیعه به ویژه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ به ثمر نشست و نهال نوپای انقلاب از همان روزهای نخست با کینه و دشمنی زورگویان و ددمنشان جهان روبه‌رو بود.

وی تصریح کرد: کشورهای غربی که توان درک حرکت انقلابی و اسلامی ملت ایران را نداشته و از سوی دیگر از انتقال پیام انقلاب ما به جهان به ویژه ملت‌های دربند و ستمدیده هراس داشتند، تمام توان خود را برای ضربه زدن به ملت ایران به کار بستند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماهدشت افزود: به همین دلیل شاهد هستیم که از روز نخست پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز آنها توطئه‌ها و دسیسه‌های متعددی برای ضربه زدن به انقلاب ما به کار بسته و حتی هشت سال جنگی نابرابر را به ملت ایران تحمیل کردند.

دهقان‌دار تاکید کرد: به طور قطع اگر نبود ایثار، فداکاری، روحیه شهادت‌طلبی و ولایت‌مداری ملت ایران به ویژه جوانان ما، به طور قطع دسیسه‌های دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی آسیب جدی به ایران اسلامی وارد می‌ساختند.

وی افزود: به فضل الهی شاهد بودیم که در طول بیش از ۳ دهه اخیر ملت ایران در تبعیت از ولایت، از تمام توان خود برای حفظ و حراست از انقلاب استفاده کرده و امروز ثمره آن را شاهد هستیم.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماهدشت بیان داشت: در این راه پر فراز و نشیب،‌ جوانان ایران اسلامی جان و مال خود را در راه تحقق آرمان‌های انقلاب گذاشتند و امروز و با گذشت بیش از ۲ دهه از پایان جنگ هنوز شاهد هستیم که پیکر مطهر جوانان ما از جبهه‌های حق علیه باطل به میهن باز می‌گردد.* مراسم شبی با شهدا امشب در ماهدشت برگزار می‌شوددهقان‌دار با اشاره به برنامه تشییع پیکر پاک ۲ شهید گمنام در ماهدشت گفت: بر اساس برنامه اعلام شده، ما فردا پنجشنبه بیست و هشتم شهریور افتخار تشییع پیکر این ۲ شهید را داریم و به طور قطع مراسم وداع با فرزندان امام خمینی (ره) با شکوه تمام برگزار خواهد شد.

وی افزود: این برنامه صبح روز پنجشنبه از مصلای ماهدشت در ساعت ۹ صبح تا مزار شهدا برگزار خواهد شد و حضور مردم شهیدپرور ماهدشت در حقیقت تجدید بیعت با شهدا و ولایت است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماهدشت در پایان اعلام کرد: همچنین مراسم شبی با شهدا شامگاه امشب و پس از نماز مغرب و عشا در مصلای ماهدشت و با حضور علمای دینی، بسیجیان، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و مداحان اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد
کد مطلب: 3644