۰
 
پنجشنبه ها با مردم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۶
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج اخیرا در طرحی با عنوان #پنجشنبه_ها_با_مردم ضمن بازدید از محلاتِ کم برخوردار و گفتگو با ساکنان، شرایطِ این محلات را بررسی و در اقدامی جالب توجه ماحصلِ یافته ها و را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام abbas.zare.karaj با شهروندان به اشتراک می گذارد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا،رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج اخیرا در طرحی با عنوان #پنجشنبه_ها_با_مردم ضمن بازدید از محلاتِ کم برخوردار و گفتگو با ساکنان، شرایطِ این محلات را بررسی و در اقدامی جالب توجه ماحصلِ یافته ها و را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام abbas.zare.karaj با شهروندان به اشتراک می گذارد.

این که یکی از وظایف اعضای پارلمان شهری بررسی مشکلات شهر و شهروندان است را می پذیریم، اما اقدامِ #عباس_زارع از آن جهت اهمیت پیدا می کند که تاکنون کمتر پیش آمده اعضای شورا، محله به محله و در دیدارهای چهره به چهره با شهروندان کاستی هایی که در همه یِ این سال ها (چندان) مورد توجه مدیران نبوده را احصا، و برایِ رفع آن ها (حداقل اطلاع رسانی) اقدام کنند.

واقعیت آن است با تمام تلاش هایی که در ادوار شورای شهر کرج صورت گرفته و به رغم تمامِ ظرفیت های مغفول مانده ی محلات، فاصله ملموسی میان برخی مناطق به وجود آمده است که با توجه به عمقِ شکاف ها، قطع یقین ترمیم آن عزمی راسخ، برنامه ای منسجم و توجه ای دو چندان را می طلبد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه که پیش از این نیز در طرحِ پنجشنبه ها با مردم شهرکِ اصلاح بذر و برخی محلات کمتر دیده شده یِ مهرشهر (چمن و گلستان) را مورد بررسی قرار داده است، ششم اردیبهشت ماه به وضعیت روستای محمود آباد پرداخت.

زارع در صفحه شخصی خود درباره بازدیدی که از محمودآباد داشته اینچنین آورده است؛ "روستای محمود آباد که در شمال شهر کرج و در مجاورت روستای سیاهکلاهان واقع شده پایین ترین سطح امکانات را دارد و شهروندان این منطقه که قریب به ۴۰۰۰ هزار نفر هستند از خدمات بی بهره اند."

او که با کارکنان و مدیران دهیاری و اهالی محمود آباد نیز به گفتگو پرداخته است، نتایج بررسی های خود را در ادامه چنین شرح می دهد؛ "این منطقه در #برزخی به سر می برد که نه نشانی از مستقل بودن دهیاری دارد و نه در محدوده شهرداری کرج واقع شده است. محلی که بر اساس مجوزها، هر ساختمان تنها باید دارای دو طبقه روی پیلوت می بود، با مجتمع های مسکونی غیر استاندارد و تا هشت طبقه، فاقد استحکامِ بنا و بدون نظارت احاطه شده که حتی یک پارکینگ هم تامین نشده است."

بی شک برای تبدیل شدن کرج به شهری توسعه یافته و آباد راه درازی در پیش داریم. به نظر می رسد سوایِ نشست ها و برگزاری جلسات معمول، حضور در محلاتی که کمتر دیده شده و لمسِ مشکلات آنان بتواند بیش از پیش برای گرفتن تصمیمات منطقی کمک حال شورای پنجم باشد.
کد مطلب: 11349