۰
 
نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد
مهر تایید مجدد آژانس بر فعالیت هسته‌ای ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: گزارش جدید آژانس بار دیگر تایید کرده که تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب برجام پیش می‌رود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، رضا نجفی درباره دومین گزارش  سال ۲۰۱۷ آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران عنوان کرد: گزارش بار دیگر تایید کرده که تمام فعالیت‌های هسته ای ایران در چارچوب برجام پیش می رود.
 
وی با بیان اینکه متن گزارش مشابه گزارش های قبلی است و فقط تحولات فنی از زمان گزارش مارس تا حالا اضافه شده است، اظهار داشت: در گزارش ذکر شده که ذخیره آب سنگین ایران ۱۲۸/۲ تن است و کارخانه تولید آب سنگین فعلا در حال انجام فعالیت های تعمیر و نگهداری سالانه است.
 
 
نجفی افزود: همچنین در گزارش به ادامه فعالیت های تحقیق و توسعه غنی سازی و تولید روتورها و قطعات سانتریفیوژها در چارچوب برجام اشاره شده است.
 
 
نماینده دائم ایران در آژانس گفت: در جمع بندی نیز اشاره کرده که از روز اجرای برجام ، آژانس به راستی آزمایی و نظارت بر اجرای اقدامات مرتبط هسته ای برجام توسط ایران ادامه داده است.
 
 
به گزارش خبرگزاری دانشجو، این در حالیست که جان بولتون روز گذشته در اظهارنظری عجیب مدعی شده بود که ایران تعهدات خود در برجام را رعایت نمی‌کند و ترامپ باید هرچه سریعتر برجام را ملغی کند. وی حتی گفته بود فکر می کنم ترامپ این کار را آغاز کرده است اما کار او در بروکراسی اداری وزارت خارجه آمریکا به تاخیر خورده است!انتهای پیام/
کد مطلب: 11105