۰
 
اشتهارد با ۴۲ درجه گرم‌ترین نقطه البرز/ احتمال آتش سوزی مراتع
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۱
کرج - هواشناسی استان البرز اشتهارد را با ۴۲ درجه، گرم‌ترین نقطه استان البرز معرفی و از احتمال آتش‌سوزی مراتع محور چالوس خبر داد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، منصور رحمانیان با اعلام وضعیت آب و هوای استان، اظهار کرد: بررسی الگوهای هواشناسی از گذر امواج کم دامنه طی سه روز آینده از منطقه البرز مرکزی حکایت دارد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز از جمله پی‌آمدهای گذر امواج کم دامنه از منطقه را افزایش ابر، باد شدید، گردوخاک و در ارتفاعات وقوع رگبار پراکنده و رعد و برق اعلام کرد.

وی همچنین رخداد آتش‌سوزی در برخی از مراتع و جنگل‌های استان را دور از انتظار ندانست.

«دیزین» خنک‌ترین نقطه استان البرز

رحمانیان در بخش دیگری وضعیت کیفی هوای استان را سالم اعلام کرد و گفت: کمینه هوای امروز کرج ۲۳ درجه سانتی‌گراد و بیشینه دمای این شهرستان به ۴۰ درجه خواهد رسید.

مدیرکل هواشناسی استان البرز به وضعیت دمای هوای شهرستان‌های استان نیز اشاره و خنک‌ترین نقطه استان را دیزین با ۲۸ درجه سانتی گراد اعلام کرد.

رحمانیان در ادامه گرم‌ترین نقطه استان را شهرستان اشتهارد با دمای ۴۲ درجه سانتی‌گراد اعلام کرد.

احتمال آتش‌سوزی مراتع محور چالوس

به گفته مدیرکل هواشناسی استان البرز بیشینه دمای هوای امروز شهرستان طالقان نیز به ۳۷ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

وی همچنین به وضعیت جوی محور کوهستانی کرج - چالوس اشاره کرد و گفت: آسمان در این محور نیمه ابری همراه با وزش شدید باد خواهد بود.

رحمانیان برای ارتفاعات محور چالوس وقوع رگبار و رعد و برق پراکنده را پیش‌بینی کرد و گفت: احتمال آتش‌سوزی مراتع محور چالوس پیش‌بینی می‌شود، همچنین بیشینه سرعت باد در این محور کوهستانی ۴۵ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.انتهای پیام/س
کد مطلب: 11862