۲
 
یادداشت/
مروری بر پیام حضرت آیت الله خامنه ای به جوانان اروپا و آمریکای شمالی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۲
مطلب مهمی که در اینجا باید به آن اشاره کرد نقطه هدف سرانگشتان راه بَر بی همتای اسلام ناب محمّدی است؛ نقطه ای که همه صفحه های تلاش های به جا و نا به جای دیپلماسی را شکافته و واقع بینانه مسیری به سوی موفقیت و خوش فرجامی گشوده است.
Share/Save/Bookmark
 
شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا) -حسن دولت آبادی: مخاطب قرار گرفتن جوانان در این نامه، و همچنین مخاطب قرار نگرفتن دولتمردان - همان نفوذ به عمق استراتژیک ملت ها به عنوان یکی از تدابیر اساسی در جنگ نرم - حکایت از پایان ناپذیر بودن جنگ تمام عیاری دارد که بین جبهه حق و باطل در جریان است؛ جنگی که در دوران معاصر از آغاز نهضت خمینی کبیر کلید خورد و تا نهضت عظیم جهانی منجی ادامه پیدا خواهد کرد - ان شاءالله.

اگر باور کنیم این فرموده بنیان گذار انقلاب اسلامی را که اسلام ناب محمّدی آن اسلامی است که اگر بر هر فردی عرضه شود و او بدون تعصبات با آن مواجه شود حتما آن را خواهد پذیرفت، چه کسی شایسته تر از جوانان هر قوم برای شنیدن حقایق و تعیین نسبت خود با آن؟ تعارف را باید کنار گذاشت؛ اگر جوانان ملت های اروپا و آمریکای شمالی نیز مانند اکثر جوانان دنیای اسلام به نقش بی بدیل و مسئولیت تاریخی خود در قبال دولت های شان عمل می کردند، بوی بیداری از گوشه گوشه دنیا استشمام می شد و صحنه عالم تصویر دیگری را به خود می دید؛ و جوانان از این بابت نیز مخاطب اصلی این نامه اند؛ تا آن جا که جوانان توصیه می شوند به اینکه «فرصت فهم صحیح و درک بدون پیش داوری از اسلام را از دست ندهید». نحوه مواجه با این فرصت در زندگی شخصی یک تاثیر دارد و در زندگی اجتماعی و عمل به مسئولیت عمومی تاثیر دیگری؛ و باید گفت این کجا و آن کجا!

و این جنگی است که راه حلش بستن با کدخدا نیست و منزوی شدن در بین قدرت های سلطه طلب، دلیل موجهی برای پا پس کشیدن در این کارزار نیست. مطلب مهمی که در اینجا باید به آن اشاره کرد نقطه هدف سرانگشتان راه بَر بی همتای اسلام ناب محمّدی است؛ نقطه ای که همه صفحه های تلاش های به جا و نا به جای دیپلماسی را شکافته و واقع بینانه مسیری به سوی موفقیت و خوش فرجامی گشوده است. یعنی انتخاب دیپلماسی عمومی با دقت نقطه زنی به جای وقت تلف کردن صادقانه اما خیالی با دولتمردانی که آگاهانه راه سیاست را از مسیر صداقت و درستی جدا کرده اند! عبور بدون گذرنامه از تمامی دروازه ها و گیت های امنیتی و رسمی، و بی نیاز به هیچ یک از تکلفات رایج عرصه دیپلماسی؛ چه دولتمردان ۱+۵ موافق باشند چه نباشند!

کد مطلب: 6055