۰
 
نخستین طلای المپیک 2016برای ایران/ رستمی مقتدرانه بر سکوی قهرمانی ایستاد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
کیانوش رستمی، وزنه‌بردار دسته ۸۵ کیلوگرم ایران در المپیک 2016 ریو با اقتدار به مدال طلا رسید و کاروان ایران را به نخستین مدال خود رساند.
Share/Save/Bookmark
 
کیانوش رستمی، وزنه‌برداری دسته 85 کیلوگرم ایران در رقابت‌های المپیک 2016 ریو با رکورد 179 کیلوگرم در یک‌ضرب، 217 کیلوگرم در دو ضرب و مجموع 396 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و نخستین مدال کاروان امام رضا در بازی‌های المپیک را بر گردن آویخت.

رستمی علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد جهان و المپیک در دوضرب و مجموع را 2 کیلوگرم بهبود بخشید.

رستمی در حرکت دو ضرب ابتدا وزنه 215 کیلوگرمی را تقاضا کرد که نتوانست از پس از وزنه برآمده و ناموفق بود. او در حرکت دوم توانست این وزنه را مهار کند و کسب مدال خود را قطعی کرد. رستمی در حرکت سوم خود این دسته به سراغ وزنه 217 کیلوگرمی رفت و با مهار این وزنه، مدال خوشرنگ طلای خود را قطعی کرد.

در این دسته وزنه‌بردار چینی با مجموع 394 کیلوگرم دوم شد و گابریل سینکرایان از رومانی با رکورد مجموع 390 کیلوگرم به مدال برنز رسید.

پیش از این، رستمی در نخستین تلاش خود در حرکت یک‌ضرب وزنه 174 کیلوگرمی را به راحتی بالای سر برده بود. او در دومین حرکت خود با قدرت وزنه 179 کیلوگرمی را مهار کرد و با شکستن رکورد آسیا به مقام نخست رسید. او برای بار سوم به سراغ وزنه 182 کیلوگرمی رفت و نتوانست این وزنه را بالای سر ببرد.

در پایان حرکات یک ضرب این وزن، تائو تیان از چین با 178 کیلوگرم و دنیس اولانوف از قزاقستان با 175 کیلوگرم، دوم و سوم شده بودند.نسیم
کد مطلب: 9269