۰
 
استاندار البرز:
تاثیر گذاری در آموزش پرورش در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۱
حمید طهائی با تاکید بر اینکه تلاش می شود البرز در این حوزه جزء 4 استان برتر کشور باشد، خاطرنشان کرد: تاثیر گذاری و تاثیر پذیری در آموزش پرورش در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش خبرنگار شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، سید حمید طهایی در ششمین شورای آموزش پرورش استان البرز در سال جاری که صبح چهارشنبه در دبستان فاطمه زهرا(س) برگزار شد، اظهار کرد: معلمین اصلی ترین منابع یعنی دانش آموزان را در اختیار دارند و بر این اساس باید در این بخش تلاش خود را افزایش دهیم چراکه توجه به این بخش دستاوردی زیربنایی و عمومی به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه امید است گام های موثری در این عرصه با کمک سازمان های مردم نهاد و خیرین برداریم، افزود: تلاش می کنیم از این بخش ها بیش از پیش در حوزه مشارکت در ساخت و تجهیز مدارس استفاده کنیم.

استاندار البرز با اشاره به اینکه 427 هزار دانش آموز در استان وجود دارد، گفت: این جمعیت به اندازه کل جمعیت برخی استان هاست و با توجه به رشد مهاجرپذیری هر اندازه نسبت به افزایش زیرساخت های آموزشی اقدام کنیم باز هم از سایر استان ها عقب هستیم.

وی بیان کرد: انتظار می رود با توجه به شرایط خاص البرز، نگاه و توجه ویژه ای نیز به این استان شود چراکه استانی مهاجرپذیز و تازه تاسیس است و به علت تنوع خرده فرهنگ ها مسائل و مشکلات استان نیز بیشتر می شود.

طهائی با اشاره به اینکه تلاش برای برنامه ریزی صحیح جهت بهبود وضعیت انجام می شود، گفت: بالا بودن سطح سواد و علاقمندی به تعلیم و تربیت در استان در کنار مراکز علمی، دانشگاه ها و پژوهشگاه ها موجود در استان عاملی است که انتظار می رود شاهد افزایش رشد علم در استان البرز در مقایسه با سایر استان ها باشیم.

وی با تاکید بر اینکه تلاش می شود البرز در این حوزه جزء 4 استان برتر کشور باشد، خاطرنشان کرد: تاثیر گذاری و تاثیر پذیری در آموزش پرورش در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است.
استاندار البرز گفت: فرصت های پیش روی جوانان البرزی از جمله اشتغال در اختیار مهاجرین قرار می گیرد و در این بخش نیز با سایر استان ها متفاوت هستیم.

وی تاکید کرد: دوشیفته بودن 49 درصد مدارس البرز و تراکم دانش آموزان در کلاس ها نسبت به متوسط کشور نشان دهنده شرایط متفاوت البرز است.

طهائی بیان کرد: جمعیت البرز برابر 4 استان کشور است اما بودجه ای به اندازه یک استان به آن تخصیص می یابد که قابل قبول نیست و باید اصلاح شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 9665