۰
 
کتابخانه مرکزی استان البرز کلنگ زنی شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶
کرج - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: کتابخانه مرکزی استان کلنگ زنی شد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا،احمدعلی هراتی ظهر سه شنبه در آئین کلنگ زنی ساختمان کتابخانه مرکزی استان البرز که در پارک ابن سینا بلوار سربازان گمنام برگزار شد، با اشاره به پیگیری هایی که در استان برای ایجاد کتابخانه مرکزی و تقویت سرانه های فیزیکی کتابخانه ای دنبال شده است، اظهار کرد: این اتفاق مهم در البرز در راستای گام دوم انقلاب عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اینکه در تاریخ البرز این روز به یادگار می ماند، بیان کرد: در نقاطی از جمله آسارا، طالقان، چهارباغ، گلسار و یا مشکین دشت ایجاد فضای کتابخانه ای جدید دنبال شد، در فردیس نیز ایجاد کتابخانه تخصصی کودک را داشته ایم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با تاکید بر اینکه امروز فضای همدلی و وفاق در البرز در عرصه توسعه سرانه کتابخانه ای وجود دارد، گفت: انجمنی به نام انجمن کتابخانه های عمومی استان و شهرستان ها را در البرز داریم که طی آن با همکاری و پیگیری استاندار البرز برای تعیین اعتبارات، بودجه و در کنار آن تقویت سرانه های کتابخانه ای تصمیم گیری می شود.

وی با این توضیح که اکنون زیرساخت ها در زمینه گسترش فضاهای کتابخانه ای البرز در حال توسعه است، افزود: در حال حاضر وضعیت عرصه فضاهای کتابخانه ای البرز برابر ۳۰ هزارمترمربع است که تا افق ۱۴۰۴ باید به ۴۵ هزار متربع برسد اما خوشبختانه با پروژه های خوبی که در دست اجرا داریم تا آن زمان از مرز ۵۰ هزار مترمربع در عرصه فضاهای کتابخانه ای خواهیم گذشت.

هراتی در پایان اشاره کرد: با وفاق و همدلی شورای شهر و شهرداری کرج بحث جانمایی زمین و در ادامه تامین اعتبارات و بودجه احداث ساختمان کتابخانه مرکزی استان البرز را پیش بردیم، اقدامی که از سال های قبل دنبال شده بود و امروز به نتیجه رسید.
کد مطلب: 11799