۰
 
حقوق بشر آمریکایی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۸
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا؛ مقام معظم رهبری در 6 تیر ماه سال 1394 در دیدار خانواده های شهدای هفتم تیر فرمودند: « به تعبیر بعضی دوستان، خوب است این هفتم تا دوازدهم تیر را هفته حقوق بشر آمریکایی اعلام بکنیم»
از آن سال هفته دوم تیر ماهه به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی در تقویم ما جای گرفت. به همین مناسبت قصد داریم در این نوشتار به صورت اختصار به مواردی از حقوق بشر آمریکایی اشاره نماییم
1- کودتای نافرجام نوژه در سال 1359
این کودتا به دستور آمریکا در برنامه شاهپور بختیار قرار گرفت و قرار بود با بمباران بیت امام(ره) در جماران و تعدادی از مراکز حساس نظام، به انقلاب ضربه اساسی زده و آن را ساقط نمایند که با لو رفتن طرح کودتا و دستگیری تعداد زیادی از عوامل آن، قبل از هرگونه اقدامی کودتا خنثی شده و شکست می خورد.
2- جنگ تحمیلی 8 ساله عراق علیه ایران
با شکل گیری انقلاب اسلامی ایران و به خطر افتادن منافع مستکبرین در منطقه، شیطان بزرگ به همراه کشورهای عربی مرتجع منطقه، صدام حسین را که فردی قدرت طلب و جنگجو بود و رؤیای رهبری جهان عرب را در سر می پروراند، جهت حمله نظامی به ایران تحریک کردند که در نهایت منجر به شکل گیری جنگ تحمیلی 8 ساله عراق علیه ایران گردید. بسیاری از کارشناسان نظامی آمریکایی و غربی به کمک عراق رفته و نیروهای حزب بعث را آموزش می دادند و حتی در ساخت بسیاری از سنگرها و استحکامات به آنها کمک کرده و همچنین با استفاده از ماهواره های خود اطلاعاتی از نیروهای ایران در اختیار عراق قرار می دادند. در نهایت نظام اسلامی با تقدیم حدود 220 هزار شهید و تعداد زیادی جانباز، با سربلندی از این آزمون سخت گذر کرد.
3- حمایت و پشتیبانی از گروه تروریستی منافقین
سازمان مجاهدین خلق یا همان منافقین یکی از بزرگ ترین گروه های تروریستی در ایران است که حدود 17 هزار نفر از همطنان ما را از مسئولین رده بالای کشور تا مردم عادی کوچه و بازار، به شهادت رساندند. این سازمان با حمایت های آمریکا در ایران فعالیت می کرد و با وجود این همه ترور در ایران و در نقاط دیگر دنیا دولت آمریکا در سال 2012 منافقین را از فهرست سازمان های تروریستی خود را خارج کرد. همچنین اتحادیه اروپا در سال 2009 این سازمان را از فهرست خود خارج نمود. در اینجا به مواردی از اقدامات کور منافقین اشاره می کنیم:
1-3 ) بمب گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی در تیرماه سال 1360 و شهادت شهید مظلوم دکتر بهشتی و حدود 72 نفر دیگر از اعضای حزب
2-3) انفجار دفتر نخست وزیری در شهریور 1360 و به شهادت رساندن شهیدان رجایی و باهنر
3-3) شهادت 4 نفر از شهدای محراب. شهید مدنی، شهید دستغیب، شهید صدوقی و شهید اشرفی اصفهانی
4-3) شهادت شهید لاجوردی در سال 1377
5-3) شهادت شهید صیاد شیرازی در سال 1378
6-3) پیوستن به رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی 8 ساله و جاسوسی برای عراق
7-3) حمله به ایران در مرداد 1367 با پشتیبانی رژیم بعث عراق پس از پذیرش قطعنامه توسط طرفین که طی عملیاتی که به نام مرصاد نامگذاری شد به درک واصل گردیند و عده ای از آنها هم به اسارت درآمدند و بعدها در داخل کشور محاکمه و اعدام گردیدند. ( مقام معظم رهبری در سخنرانی 14 خرداد امسال در حرم امام خمینی با اشاره تلویحی به این اعدام ها بیان داشتند مراقب باشیم تا در دهه شصت جای شهید و جلاد عوض نشود.)
این گروه تروریستی همه ساله با حمایت دولت آمریکا و دولت های اروپایی و عربی اقدام به برپایی اجلاس سالیانه در پاریس می نماید. که در این اجلاس معمولا همه ساله با راه انداختن یک نمایش تلویزیونی شروع به لجن پراکنی علیه جمهوری اسلامی می نمایند. امسال نیز مانند سال های گذشته اقدام به برگزاری اجلاس سالانه کرده و برای اینکه بتوانند جمعیتی را به دور خود جمع نمایند به سراغ کمپ های مهاجرین رفته و با وعده پول آنها را برای شرکت در اجلاس جمع کردند. از طرف دیگر هم با همکاری دولت فرانسه تعدادی از دانشجویان دانشگاه های مختلف را به عنوان شرکت در یک نشست علمی، به اجلاس آورده بودند. همه اینها نشان از سقوط و انحطاط این گروه تروریستی دارد.
4- بمباران شیمیایی سردشت در سال 1366
یکی از فجیع ترین جنایت های بشری قطعا در روز هفتم تیرماه سال 1366 در سردشت از توابع استان آذربایجان غربی اتفاق افتاد. در این روز رژیم بعث عراق با استفاده از سلاح های شیمیایی که کشورهای غربی در اختیار آنها قرار داده بودند و با اطلاعاتی که آمریکایی ها از تحرکات و تلاش های نیروهای ایرانی به صدام می دادند، اقدام به حمله شیمیایی به سردشت کردند و با بمباران شیمیایی این شهر حدود 130 نفر از هموطنان ما را به شهادت رساندند و عده زیاد دیگری تحت تأثیر گاز خردل شیمیایی شده و هنوز با گذشت حدود30 سال از جنگ تحمیلی با آثار آن دست به گریبان هستند.
5- حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در سال 1367
در 12 تیر سال 1367 شاهد یکی دیگر از جنایت های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بودیم. در این روز یک فروند هواپیمای مسافربری ایران به شماره پرواز 655 شرکت ایران ایر، از بندرعباس عازم دبی بود که با شلیک موشک از ناو جنگی وینسنس سرنگون شده و تمامی 298 سرنشین آن به شهادت می رسند و فرمانده این ناو ویلیام راجرز، در سال 1990 به خاطر این اقدام از دستان جرج بوش رئیس جمهور وقت آمریکا مدال لیاقت دریافت می کند.
6- اعمال تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران
پس از وقوع انقلاب اسلامی در ایران و خصوصاً بعد از تسخیر لانه جاسوسی در سال 1358، آمرکا اقدام به تحریم ایران در حوزه های مختلف کرد و این تحریم ها در جریان پرونده هسته ای ایران شدت بیشتری گرفت به گونه ای که به تعبیر خودشان شدیدترین تحریم ها را علیه ایران به کار برده اند.
موار مذکور تنها تعداد معدودی از صدها اقدام مدعیان دروغین حقوق بشر علیه جمهوری اسلامی بود که با لطف و عنایت پروردگار متعال و راهبری مقام معظم رهبری، کشتی انقلاب تاکنون به سلامت از آنها عبور کرده و إن شاءالله این پرچم به دست صاحب اصلی آن خواهد رسید.
مصطفی حسنی

کد مطلب: 11212