۰
 
فرمانده انتظامی البرز خبر داد:
دستگیری زوج کلاهبردار میلیاردی در کرج/پزشک قلابی به دام افتاد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶
فرمانده انتظامی استان از دستگیری زوج کلاهبرداری که با معرفی خود به‌عنوان پزشک متخصص در پوشش سرمایه‌گذاری در امر خرید مطب از سوژه‌های خود کلاهبرداری می‌کردند خبر داد.
Share/Save/Bookmark
 

به گزارش اسنا، سردار کامرانی صالح اظهار کرد: در پی دریافت یک فقره پرونده قضائی از یکی از شهرهای غربی کشور به دادسرای عمومی و انقلاب کرج و ارجاع آن به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر اغفال از سوی یک پزشک قلابی در پوشش سرمایه‌گذاری در امر خرید مطب، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران جعل و کلاه‌برداری این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: جزئیات پرونده حاکی از آن بود که شاکی، مهر سال گذشته جهت شرکت دریکی از سمینارهای مراکز آموزش مربوط به تهران رفته بود و با شخصی که خود را به‌عنوان پزشک متخصص معرفی کرد آشنا شد.

سردار کامرانی صالح افزود: طبق اظهارات شاکی پس از گذشت مدتی از آشنایی این دو نفر و برقراری ارتباط تلفنی، متهم برای جلب اعتماد مالباخته به وی پیشنهاد ازدواج می‌دهد که با تحت تأثیر قرار دادن عواطف فرد شاکی از او می‌خواهد تا برای دریافت شکایات تسهیلات بانکی به‌منظور خرید مطب با وی شریک شود.

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: شاکی که به حرف‌های متهم کاملاً اعتماد کرده بود، مبلغ۶۵۰ میلیون ریال را به‌حساب وی واریز کرد، اما فرد کلاه‌بردار به بهانه‌های مختلف از تحویل سهم شاکی و استرداد وجه به وی طفره رفته و پس از مدتی مشخص شد که فرد مذکور درواقع پزشک نیست و با به‌کارگیری روش‌های متقلبانه از طعمه‌های خود کلاه‌برداری کرده و وجه دریافتی را به‌حساب همسرش واریز می‌کرده است.

وی گفت: مأموران بلافاصله وارد عمل شده و با انجام تحقیقات تکمیلی آدرس متهمان را در کرج شناسایی و پس از اطمینان از حضور متهمان در منزل، در یک عملیات غافلگیرانه هر دو متهم را دستگیر و به همراه پرونده متشکله به دادسرای شهرستان ارومیه منتقل کردند.

سردار کامرانی صالح گفت: متهمان دستگیرشده در بازجویی‌های مأموران به جرم خود مبنی بر کسب مال نامشروع از شهروندان در شهرهای کرج، تهران و ارومیه با معرفی خود به‌عنوان پزشک متخصص اعتراف کرده و اذعان داشتند که تاکنون با این شیوه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال وجه نقد از شهروندان کلاه‌برداری کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان البرز درباره شگرد متهمان گفت: متهم اصلی با حضور در سمینارهای پزشکی با معرفی خود به‌عنوان پزشک متخصص پس از آشنایی با پزشکان به‌ویژه خانم مجرد و پیشنهاد ازدواج به آن‌ها و جلب اعتماد طرف مقابل به بهانه خرید مطب و سرمایه‌گذاری در این امر از سوژه‌های خود کلاه‌برداری کرده و برای این‌که کسی به وی شک نکند مبلغ دریافتی را به‌حساب همسرش واریز می‌کرد.


مهر

انتهای پیام/
کد مطلب: 10853