۰
 
رییس پلیس راهنمایی رانندگی استان البرز مطرح کرد:
کاهش آمار فوت شدگان تصادفات درون شهری در البرز
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸
رییس پلیس راهنمایی رانندگی استان البرز گفت: امار فوت شدگان در تصادف ها از سال ۹۲ تا ۹۵ از ۱۱۳ نفر به ۹۱ کاهش یافته است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، سرهنگ همایون شریفی در جلسه شورای ترافیک استان البرز که پیش از ظهر یکشنبه برگزار شد با اشاره به اینکه البرز  امن ترین استان در حوزه ترافیکی کشور محسوب می شود، اظهار کرد: این مهم با تاکیه بر مولفه های علم ترافیک اثبات پذیر است.

وی با اعلام اینکه امار فوت شدگان در تصادف ها از سال ۹۲ تا ۹۵ از ۱۱۳ نفر به ۹۱ کاهش یافته است، گفت: بر اساس گزارش پزشکی قانونی استان در ۲ ماهه اول سال سال جاری تعداد فوت شدگان در تصادفات درون شهری ۹ نفر بوده که این امر در قیاس با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۴۴ درصدی رو به رو بوده است.

رییس پلیس راهنمایی رانندگی استان البرز خاطرنشان کرد: در مدت زمان دو ماهه اول سال جاری ۱۷۰ مجروح در اثر تصادفات درون شهری گزارش شده که مهم در مقایسه با سال گذشته ۷ درصد کاهش داشته است.

 شریفی با اشاره به اینکه در این مدت زمان ۷۰۰ مورد تست الکل از رانندگان خاطی انجام گرفته که ۷۴ مورد مثبت بوده است، افزود: متاسفانه شاهد افزایش ۲۲۲ درصدی این امر نسبت به سال گذشته بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ مورد تخلف رانندگی طی دو ماهه نخست سال جاری سهم سازمان های دولتی استان بوده که امید ایت با شاهد این آمار تا پایان سال جاری مواجه باشیم، تصریح کرد: علی رعم اینکه طی سال ۹۵ حدود ۴۴ نقطه حادثه خیز توسط شهرداری اصلاح شد اما همچنان ۸۴ نقطه به ترمیم و اصلاح نیاز دارد.انتهای پیام/
کد مطلب: 11087