۰
 
شفافیت موضوع دل بخواهی نیست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۴
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: هرکسی که بگوید باید مسائل امنیتی ملت و کشور هم شفاف شود قطعاً به دنبال منفعت نظام و صلاح ملت نیست.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، عزیز اکبریان، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار شفاف و علنی لیست اموال و دارایی مسؤولان گفت: شفافیت قانون است و باید تمام مقامات اموال خود را به رئیس قوه قضائیه اعلام کنند نه به قوه قضائیه؛ این موضوع دل‌بخواهی نیست و اگر کسی بگوید من انجام نمی‌دهم تخلف از قانون محسوب می ‌شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح یک فوریتی نمایندگان درباره شفافیت آرا در نظام تقنینی اظهار کرد: غیر از نهادهای امنیتی و پرونده‌های قضائی، شفافیت باید شامل همه شود و نهادهای عمومی که برای ملت تصمیم‌گیری می‌کنند نیز باید شفافیت داشته باشند.

اکبریان بیان کرد: در رابطه با مجلس خبرگان، بعضی از جلساتی که محرمانه است را می‌توانند غیرعلنی برگزار کنند و به نظر من مشکلی نیست که سایر جلسات آن‌ها شفاف باشد. مگر مجلس خبرگان مسأله پشت پرده‌ای دارد؟ در حال حاضر مجلس شورای اسلامی زیر ذره‌بین است و ممکن است فردا نهاد دیگری زیر ذره‌بین برود. چه ایرادی دارد تمام نهادهای غیرامنیتی طرح شفافیت را اجرا کنند؟

وی با بیان اینکه به لحاظ شرعی و قانونی، مسائل امنیتی و بحث صلاحیت‌ها و چیزی که درباره آبروی افراد باشد را نمی‌توان منتشر کرد، تصریح کرد: ایرادی ندارد که مسائل عمومی شفاف شوند، اگر مجلس خبرگان و شورای عالی انقلاب فرهنگی جلسات محرمانه دارند می‌توانند غیرعلنی برگزار و در غیر این صورت آنها هم می‌توانند بحث شفافیت را اجرا کنند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان اذعان کرد: هرکسی که بگوید باید مسائل امنیتی ملت و کشور هم شفاف شود قطعاً به دنبال منفعت نظام و صلاح ملت نیست و قصد به انحراف کشاندن مسأله شفافیت را دارد.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 12347