۰
 
سهمیه دانشگاه خوارزمی در کمیته نشریات وزارت علوم به باد رفت!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۳
حسین اسکندری مسؤول سیاسی بسیج دانشجویی گفت: برخلاف دوره های گذشته امسال دانشگاه خوارزمی سهمیه ای در انتخابات کمیته ناظر برنشریات وزارت علوم نداشت و علت آن ابطال انتخابات بود.
Share/Save/Bookmark
 
حسین اسکندری مسؤول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی در گفت و گو با خبرنگار اسناالبرز گفت: متاسفانه برخلاف دوره های گذشته امسال دانشگاه خوارزمی سهمیه ای در انتخابات کمیته ناظر برنشریات وزارت علوم نداشت و علت آن ابطال انتخابات بود.

مسؤول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی در توضیح این موضوع افزود: متاسفانه زمانی که انتخابات کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه خوارزمی برای انتخاب دو عضو دانشجو برگزار شد اولاً عدم اطلاع رسانی درست باعث شد بسیاری از دانشجویان حتی متوجه زمان این انتخابات نشوند و دوماً حضور کمرنگ دانشجویان در نشریات داخلی دانشگاه، عاملی مهم در افت فعالیت نشریات شد بطوری که تنها ۳ نفر برای این انتخابات ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: بخاطر اینکه تعداد ثبت نامی ها کم بود انتخابات برگزار نشد که این خلاف شیوه نامه اجرایی است چرا که طبق ماده نوزده اگر شرکت کندگان در انتخابات نشریات به حدنصاب نرسید بار دوم با هر تعدادی که ثبت نام کنند انتخابات برگزار می شود.

اسکندری توضیح داد: در دانشگاه خوارزمی برخلاف بسیاری از دانشگاه های کشور کارشناس نشریات زیر مجموعه اداره انجمن های علمی قرار می‌گیرد و استقلال رای این جایگاه و اختیارات آن کم می شود و همچنین رئیس اداره انجمن های علمی باید به فعالیت حداقل ۶۰ انجمن علمی رسیدگی کند و فرصتی برای نشریات دانشگاه ندارد.

وی تصریح کرد: این ساختار مشکلاتی دارد و برای حل این معضل باید کارشناس نشریات بصورت مستقیم زیر نظر مسؤول امور فرهنگی باشد نه انجمن های علمی.

اسکندری در ادامه با طرح این سوال که چرا در انتخابات نشریات دانشگاه تهران به ۱۰۰ نشریه ای که صاحبان امتیاز آن فارغ التحصیل شده بود مجوز رای داده شد گفت: تخلف آشکاری در این انتخابات صورت گرفت افرادی که فارغ التحصیل شده اند الان ۴۰ سهمیه در کمیته ناظر بر نشریات وزارت علوم دارند و این تخلفات نتیجه معکوس در مسیر پیشرفت جنبش دانشجویی خواهد داشت.

صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریه دانشجویی صراحت گفت: حال که چند تن از رؤسای دانشگاه ها از جمله دکتر حبیبی رئیس محترم دانشگاه خوارزمی عدم وجود فصای باز سیاسی در دانشگاه گلایه کرده اند بهتر است این دوستان در ابتدا گفتارهایشان را در عمل ثابت کند و جلوی تخلفات متعدد را در حوزه اختیارات خود بگیرند و بعد مدعی شوند چرا که مصاحبه های آقایان با عملکردشان فاصله بسیاری دارد.

انتهای پیام/ب/1


کد مطلب: 11528