نظر
۹
۲
 
گزارش ویژه اسنا؛
هتک حرمت مادر شهید در فردیس/ وقتی انسانیت می میرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۶
اسنا؛ روز دوشنبه 26 مرداد بود که خانه مادر شهید یوسفی در فردیس با حکم قضایی تخلیه شد و لوازم منزل این مادر شهید دلسوخته در خیابان رها شد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)؛ روز دوشنبه 26 مرداد بود که متوجه شدیم خانه مادر شهید یوسفی در فردیس با حکم قضایی تخلیه شده و لوازم منزل این مادر شهید دلسوخته در خیابان رها شده است و تلاش دلسوزان و بسیجیان پایگاه شهید آوینی منطقه فردیس جهت جلوگیری از اجرای حکم تخلیه خانه مسکونی مادر شهید یوسفی واقع در خیابان شهید روستایی (اهری) به دلیل عدم پیگیری مسولان مربوطه هیچگونه نتیجه ای نداشته است.

با پیگیری های انجام شده خبرنگار اسنا و پرس و جو از مطلعین این ماجرا مشخص شد که این آپارتمان شش واحدی که مادر شهید یوسفی در یکی از این واحد ها ساکن بوده است چند سال پیش توسط این خانواده ها خریداری شده است و حال پس از گذشت چند سال برادر فروشنده خانه ادعا کرده است که اسناد فروش خانه توسط برادرش جعلی بوده است و توانسته حکم تخلیه خانه را بگیرد. حال فارق از بحث قانونی ماجرا باید پرسید که چرا تقاص جعل سند برادر این آقا را باید این شش خانواده بپردازند؟ آیا انسانیت مانع از این نشد که به احترام فرزند شهید این مادر هم که شده از تخلیه خانه بپرهیزد؟ آیا این است اجر مادران شهدا؟

بسیجی های پایگاه شهید آوینی تمام تلاش خود را کرده اند که از این اتفاق جلوگیری کنند و با مسئولین مربوطه در بنیاد شهید و امور ایثارگران رایزنی کرده اند اما این تلاش به جایی نرسید و مسئولان به وظایف خود عمل نکردند و متاسفانه با تمام این تلاش ها روز دوشنبه حکم تخلیه این خانه ها اجرا شد اگرچه در این میان تنشی هم بین بسیجیان دلسوز و نیروی انتظامی پیش آمد اما هر دو طرف در این ماجرا دلسوز بوده اند؛ بسیجیان برای احترام خانواده ی این شهید عزیز و نیروی انتظامی هم مامور به اجرای قانون بود.


فرمانده انتظامی فردیس: اجرای این حکم دل مارا کباب کرد
سرهنگ احمدی فرمانده انتظامی فردیس در گفتگو با خبرنگار اسنا در این باره گفت: چند روز قبل این حکم به نیروی انتظامی فردیس ابلاغ شد که با پادرمیانی نیروی انتظامی یک مهلت ده روزه برای این خانواده ها از وکیل پرونده گرفته شد اما متاسفانه پس از گذشت این مدت این خانواده نتواستند خانه را تخلیه کنند و در نهایت نیروی انتظامی فردیس با فشار وکیل پرونده مجبور شد این حکم را که واقعا اجرای آن دل مارا کباب کرد اجرا کند. در روز اجرای حکم هم یک تنش کوچکی بین سربازان نیروی انتظامی و نیروهای دلسوز بسیج پیش آمد که حل شد.

وقتی بنیاد شهید به وظیفه ذاتی خود عمل نمی کند
تخلیه خانه مادر این شهید بزرگوار با تمام حواشی که داشت و دل مردم البرز را سوزاند یک نکته مهم داشت و آن هم این نکته که جای بنیاد شهید کجای این ماجرا است!، با این که از چندین روز قبل از اجرای حکم تخلیه بسیجی های پایگاه شهید آوینی پیگیر بودند از بنیاد شهید که این اتفاق نیافتد یا راه حلی اندیشیده شود؛ متاسفانه بنیاد شهید به دادن یک نامه که هیچ ارزش قانونی هم نداشت اکتفا کرد و پس اجرای حکم تخلیه هم جهت رفع تکلیف یک دیدار با مادر شهید داشت. سوال اینجاست که آیا وظایف بنیاد شهید به یک دیدار ختم می شود؟ آیا بنیاد شهید نمی توانست یک محلی را در نظر بگیرد و مادر شهید را به آنجا منتقل کند که حرمت این مادر هتک نشود؟

در حال حاضر لوازم منزل این مادر شهید به همت پایگاه بسیج شهید آوینی در محلی انبار شده است تا بتوانند محلی را جهت اسکان این مادر دلسوخته فراهم کنند. باشد که شرمنده شهدا نشویم.
کد مطلب: 7107


 
 
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۱۳:۵۳:۴۸
فقط میتونم بگ شهدا شرمنده ایم.
اگر این مادر شهید در هر کشور دیگری بود آیا اینچنین با ایشون برخورد می شد؟
آیا باید این مادر شهید به این شکل در خیابان آواره بشه؟؟
کشورهایی که هیچ اعتقادی به فرهنگ شهادت و ایثار ندارند چنان از کشته شدگان جنگها و بازماندگانشون یاد می کنند و به اونها ارج می ذارند که من یکی واقعا شرمنده ام.
یه سوال مهم: مسئولانی که مدام جلوی دوربین به خانواده شهدا سر می زنند آیا به این مادر دلسوخته هم سرکشی میکنند؟ یا فقط به دنبال خانواده های شهدای مرفه می گردند؟ این چیزیه که در عکسها و فیلمهاشون می بینیم. همه خانه های مرفه و مبلمان و...زیبا دارن.
واقعا بنیاد شهید کجای این کار است؟ (972)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۴:۲۳
ايكاش پسر اين مادر بود و از مادرش دفاع ميكرد. (974)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۱۴:۴۶:۳۳
روحاني مچكريم
هاشمي تشكر تشكر!!! (975)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۱۷:۴۹:۰۲
شهدا شرمنده ایم ,,, اگر کسی پیدا بشه یکم جلوی اختلاسها را بگیره ,,ما دیگر شاهداین فاجعه ها نمیشویم ,, جانباز کرجی ,, (976)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۱۹:۲۲:۰۳
فقط میتونم بگم ریا کمر مسئولین مارو شکسته .....
فقط عکسو فیلم از دیدار وتجلیل از خوانواده شهدا (977)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۱۲:۲۱:۱۴
مگه فرق میکنه طرف کی باشه ، مهم اینه که یه انسانه!!!!!!! اصلا طرف مادر یک اعدامی ، طبقه بندی نکنید .مهم کاری که شده ، نه این که طرف کی بوده. (979)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۰ ۰۱:۰۴:۳۵
ببخشيد ولي قانون قانون است تشخيص ان بر عهده محاكم صالح گذاشته نميشود گفت قانون براي بعضي ها اجرا نشود (983)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۶:۳۲:۱۴
حناب قاضی
سوال من ازشمااین است که آیاتاوان کلاهبرداری برادرصاحب خانه رابایداین 6خانواده به خصوص این مادرشهیدبدهد.
شمابااین حکم هم خانه راازایشان گرفتیدهم پولشان ازدستشان رفت .
باشدتاشرمنده ی شهدا نباشید. (986)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۷-۰۶ ۰۸:۲۲:۳۹
مسئولین باید از مردم خجالت بکشند...مردم پاک و صبور این مرز و بوم تا به کی باید سنگ زیرین آسیاب باشند ؟!!!!! (994)