۰
 
هدف از ازدواج دانشجویی فقط اجرای جشن توسط دانشگاه ها نمی باشد/ مسئولین در راستای رفع موانع ازدواج اقدام کنند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۱۹
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه خوارزمی با تاکید بر اینکه هدف از ازدواج دانشجویی فقط اجرای جشن توسط دانشگاه ها نمی باشد، تصریح کرد: هدف از این طرح توجه بیشتر مسئولین دانشگاهی بر این موضوع ، و حرکت در راستای رفع مشکلات و موانع ازدواج است.
Share/Save/Bookmark
 
 مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه خوارزمی در گفتگو با خبرنگار شبکه خبر دانشجویان البرز (اسنا)، با اشاره به اینکه ازدواج به منحصر به قشر خاصی نمی باشد، اظهار داشت: وقتی فردی به سن ازدواج از لحاظ سنی و عقلی رسیده باشد می تواند درصدد اجرای این سنت حسنه برآید.


حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم زاده با بیان اینکه مقام معظم رهبری بحث ازدواج دانشجویی را در دهه هفتاد مطرح کرده اند، یاد آور شد: ایشان منظورشان این بود که دفاتر نهاد رهبری، روسای دانشگاه ها و مسئولین فرهنگی دانشگاه ها در امر ازدواج تسهیل کنند .


وی ادامه داد: خطاب مقام معظم رهبری در این امر نه تنها به دانشگاه ها که باید دقت لازم را بر این موضوع داشته باشند، بلکه به پدران و مادران هم می باشد که خیلی سخت نگیرند و تجملات را در دستور کار خود قرار ندهند، تا جوانان بتوانند ازدواج کنند.


مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه خوارزمی با تاکید بر اینکه هدف از بحث ازدواج دانشجویی فقط اجرای جشن نمی باشد، تصریح کرد: هدف از این طرح توجه بیشتر مسئولین دانشگاهی بر این موضوع و حرکت در راستای رفع مشکلات و مقدمات ازدواج است.

وی افزود: تاسیس خوابگاه متاهلین  یکی از اموری است که در تمهید یکی از امور ازدواج کمک می کند و دانشجویان که به علت شرایط تحصیلی و ...نمیتوانند خانه ای بیرون اجاره کنند، می توانند به خوابگاه های متاهلین بروند و تا زمانی که دانشجو هستند از این امکان استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم زاده با اشاره به اینکه در گذشته آسیب هایی بر ازدواج دانشجویی وارد بود،گفت: قبلا این طرح بر عهده دانشگاه ها بود که در چند سال اخیر این موضوع بر عهده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها است .

مسئول نهاد مقام معظم رهبری  دانشگاه خوارزمی در پایان به برنامه های دیگر این مجموعه اشاره کرد و خاطر نشان کرد: کارگاه های تحکیم بنیان خانواده و ...با حضور اساتید برتر در دوره های قبل از ازدواج و بعد از ازدواج برای دانشجویان برگزار می شود.
کد مطلب: 8700