۲
 
استاد دانشگاه و پژوهشگر علوم اقتصادی در کرج؛
کلمه "برد – برد" در مذاکرات هسته‌ای غلط است/ مردم ایران بر سیاست، اقتصاد و فرهنگ با محوریت ولایت‌فقیه تکیه دارند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۹
اگر تحریم‌هایی که علیه ایران اسلامی اتخاذ شد، علیه کشورهایی که تمام اقتصاد آنها به نفت وابسته است انجام می‌گرفت نمی‌توانستند حتی یک ماه هم دوام بیاروند.
Share/Save/Bookmark
کلمه "برد – برد" در مذاکرات هسته‌ای غلط است/ مردم ایران بر سیاست، اقتصاد و فرهنگ با محوریت ولایت‌فقیه تکیه دارند
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)؛ محمد کریمی استاد دانشگاه آزاد کرج و پژوهشگر علوم اقتصادی اظهار داشت: وابستگی به نفت ممکن است عاملی باشد که ما مقداری در برابر زیاده خواهی‌ها غرب کوتاه بیایم، از این‌رو باید اقتصاد مقاومتی را در اولویت کارهای خود قرار دهیم.

وی با اشاره به شعار سال بر استفاده هر چه بیشتر از اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و گفت: کشور از ظرفیت‌های بسیار خوبی برای اقتصادی مقاومتی برخوردار است که پیگیری آن سبب می‌شود دیگر هیچ تهدیدی متوجه ما درباره اقتصاد از سوی دشمنان نباشد.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمن ادامه داد: باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی به اندازه‌ای برنامه ریزی و سیاست گذاری شود تا حیله و نیرنگ اقتصادی دشمن به طور کامل بی اثر شود.

وی ادامه داد: کشور ایران برای برون رفت از تحریم راهکار اقتصاد مقاومتی را دارد ولی آمریکا راه حلی برای برون رفت از این وضعیت به وجود آمده را ندارد اگر مقاومت کنیم در ابتدا ممکن است با مشکلاتی روبرو شویم ولی در نهایت این اقتصاد مقاومتی کشور را به اوج عزت و کرامت و پیشرفت خواهند رساند .

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه همه باید اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند، تصریح کرد: راه حل نجات اقتصاد و رفع مشکلات جامعه عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و رهبری معظم انقلاب همه راهکارها و موانع اقتصاد مقاومتی را بیان فرموده و آنچه که الان مهم است عملیاتی کردن آن است.

وی با تأکید بر اینکه باید به تحریم‌ها بی‌اعتنایی کرد و با اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به دشمنان فهماند که با تحریم نمی‌توانند ایران اسلامی را به زانو در بیاورند، اظهار کرد: بعد از گذشت ۳۶ سال از عمر انقلاب آمریکا هیچ غلطی نکرده و از این به بعد هم هیچ غلطی نخواهد کرد.

کریمی با بیان اینکه باید به توانمندی‌ و ظرفیت‌های داخل برای حل مشکلات اقتصادی تکیه کرد، گفت: با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌توان اقتصاد جامعه را پویا و بالنده کرد.

وی به حداقل رساندن وابستگی به نفت در بودجه سال آینده را عمل بسیار خوبی عنوان کرد و افزود: اگر تحریم‌هایی که علیه ایران اسلامی اتخاذ شد، علیه کشورهایی که تمام اقتصاد آنها به نفت وابسته است انجام می‌گرفت نمی‌توانستند حتی یک ماه هم دوام بیاروند.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه تحریم‌ها علی‌رغم به وجود آوردن مشکلات برای جامعه اما برکاتی هم داشته است از جمله‌ی آن اتکا به توانمندی‌های درون کشور بوده است، افزود: متفکران اقتصادی، مجلس و دولت مسأله‌ی «اقتصاد مقاومتی» را جدی بگیرند و آن را عملیاتی کنند.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر در برابر جنگ نابرابر اقتصادی دشمنان علیه نظام است.

کریمی با اشاره به اینکه گفتن کلمه «برد – برد» در مذاکرات هسته‌ای غلط است، خاطرنشان کرد: راه‌حل برون‌رفت از مشکلات خودباوری و اتکا به توانمندی‌های درون کشور است.

وی در پایان اظهار کرد: تحریم و تهدید هرگز نمی‌تواند ملت ایران را از امام، رهبری و آرمان‌های شهدا جدا کند و مردم با شعار «نه تحریم و نه ذلت» در مقابل زرگویی دشمنان ایستاده‌اند، ملت ایران ضمن پشتیبانی از تیم مذاکره کننده، با مذاکره‌ی با عزت و تحقق منافع ملی تاکید دارند، ملت ایران آمریکا را دشمن اصلی خود می‌دانند و به فرموده امام خمینی(ره) رابطه ما با آنها رابطه گرگ و میش است و دستگاه دیپلماسی ما باید بداند آمریکا قابل اعتماد نیست، این حضور رفراندوم واقعی ایران اسلامی است و مردم ایران بر سیاست، اقتصاد و فرهنگ با محوریت ولایت‌فقیه تکیه دارند چرا که اقتصاد با برداشتن تحریم‌ها و رابطه با آمریکا اقتصادِ وابسته است نه اقتصاد مقاومتی.منبع: مفا آنلاین
کد مطلب: 6225