۰
 
معرفی کتاب رهش جدیدترین رمان امیرخانی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
یکی از زیباترین و بی نظیرترین رمان های سال 1397 قطعا کتاب رهش می باشد که با داشتن متنی بسیار روان و ساده، یکی از بزرگترین مشکلات شهر تهران که توسعه نامتوازن شهری می باشد را به تصویر کشیده است.
Share/Save/Bookmark
 
کتاب رهش
کتاب رهش یکی از کتاب های بی نظیر و جذاب رضا امیرخانی است که برای اولین بار در سال 1396 به چاپ رسید. این کتاب یکی از به یادماندنی ترین کتاب های امیر خانی می باشد که توانسته است در مدت زمان بسیار کوتاهی فروش بسیار خوبی را از آن خود داشته باشد. کتابی که قصد معرفی آن را به حضور گرمتان داریم در سال 1397 به عنوان یکی از برگزیده ترین رمان ها و داستان های بلند انتخاب شد و توانست جایزه های بزرگ ادبی جلال آل احمد را از آن خود داشته باشد. متن این کتاب به فارسی بسیار روان و زیبا نگاشته شده و هر خواننده ای از خواندن آن بی شک لذت خواهد برد. کتاب رهش را نشر افق چاپ کرده است که یکی از بهترین و موفق ترین ناشران کشور بوده و از تجربیات خود نیز در طراحی و زیبایی جلد کتاب رهش بکار برده است. این کتاب به قدری طولانی نمی باشد که خواننده احساس خستگی کند، شما می توانید موضوع یک داستان بسیار جذاب را فقط در 200 صفحه مطالعه کنید و آن را به دوستان خود نیز هدیه کنید. کتاب رهش در دسته بندی های داستان ایران واقع شده است که اگر روزی سری به کتابخانه و کتابفروشی محل زندگی خود زدید می توانید در این دسته بندی به دنبال کتاب مذکور باشید.

محتوای کتاب رهش

موضوع اصلی که در کتاب رهش آقای امیرخانی مورد توجه واقع شده است، توسعه ی شهری می باشد. این کتاب برگرفته از زندگی شهری و تاثیر پیشرفت های فناوری بر روی آداب و رسوم زندگی مردم می باشد. کل داستان در مورد زوجی است که در تهران زندگی می کنند و هر دو آنها معمار هستند. داستان از زبان یکی از زوجین که اسمش لیا دارم است روایت می شود در واقع راوی داستان خانم بوده که زندگی مشترک خود را به تصویر می کشد. دغدغه اصلی که راوی داستان دارد، بر سر مدیریت نادرست مدیران در توسعه شهری می باشد که این امر به نوبه خود باعث ایجاد شکاف طبقاتی و مشکلات بسیار زیاد دیگری نیز خواهد بود. آقای امیر خانی اسم کتاب خود را که رهش نام دارد از برعکس کلمه شهر انتخاب کرده است که در لغت نامه فارسی نیز به معنای رهیدن می باشد. شما می توانید با مطالعه این کتاب بی نظیر نقش برج های سر به فلک کشیده در نقاط مختلف شهر تهران را بر روی آلودگی، فرهنگ و توسعه شهری مشاهده کنید و بدانید که این توسعه های بی رویه نه تنها منظره شهر را زیباتر نمی کند بلکه تهران را به شهری بی روح تبدیل کرده است.

پذیرش و بازتاب کتاب رهش
کتاب آقای امیر خانی از استقبال بسیار بی نظیر مردم کشور واقع شد، به طوری که در جشن امضای آن در بهمن ماه 1396، استقبال بسیار باشکوهی صورت گرفت و مخاطبان صف‌های بسیار طولانی را برای گرفتن امضا در پیاده روی خیابان انقلاب کشیدند.


شما کمتر کتابی را می توانید پیدا کنید که بلافاصله بعد از چاپ خود بتواند از استقبال پرشکوه مردم و رسانه ها و وزارت های مربوطه برخوردار باشد، این در حالی است که کتاب رهش توانست در مدت زمان بسیار کوتاه موفقیت بسیار بالایی را به دست بیاورد.


انتهای پیام/س

باکانال تلگرامی ما همراه باشید asna_alborz
کد مطلب: 12111