۰
 
تاکنون کمبودی درتعرفه نداشته‌ایم/ شمارش آرا به صورت تدریجی است/ زمان برگزاری انتخابات تمدید می‌شود
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۰
سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه شمارش آرای انتخابات به صورت تدریجی خواهد بود تصریح کرد: بر همین اساس هر گاه اخذ رای در هر صندوقی به اتمام رسید شمارش آراء آغاز می شود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا سیدسلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای تمامی شعب شهرستان ها تعرفه های لازم بیش از میزان تعیین شده ارسال شده و سعی کردیم برای صندوق ها سیستمی طراحی کنیم که در صورت استفاده از تعرفه ها به میزان 70 درصد تعرفه جدیدی به شعب اخذ رای ارسال شود.

وی افزود: پیش بینی ما مشارکت بیش از 70 درصدی مردم در انتخابات است و امیدواریم مردم با حضورشان رکود جدیدی در مشارکت انتخابات بزنند.

سامانی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: قطعا زمان برگزاری انتخابات تمدید می شود و تا زمانی که مردم در پای صندوق های رای حضور دارند فرآیند اخذ رای ادامه خواهد یافت.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه انتخابات باید حداکثر امشب تا ساعت 24 به پایان برسد، یادآور شد: تاکنون کمبودی در حوزه تامین تعرفه نداشتیم چرا که تدابیر لازم در این زمینه امروز و پیش از برگزاری انتخابات اندیشیده شده است.

سامانی با تاکید بر اینکه تعرفه های لازم در شعب مختلف وجود دارد، ادامه داد: پیش بینی خاصی برای اعلام نتیجه انتخابات نداریم اما مسئله مهم در این زمینه به کارگیری صحت و دقت انتخابات است. بر همین اساس تلاش می کنیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن نتایج را اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه شمارش آرای انتخابات به صورت تدریجی خواهد بود، تصریح کرد: بر همین اساس هر گاه اخذ رای در هر صندوقی به اتمام رسید شمارش آراء آغاز می شود و صورت جلساتی که در شعب نهایی شده به وزارت کشور اعلام خواهد شد. در تمامی مراحل شمارش آرا نمایندگان نامزدها ناظران شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی حضور دارند.

وی در پایان با بیان اینکه ابتدا شمارش آرای ریاست جمهوری و سپس شمارش آرای انتخابات شورای شهر و روستاها انجام می شود، خاطرنشان کرد: تمامی مدارس تهران و شهرستان های تهران فردا در تمامی مقاطع تعطیل است.
کد مطلب: 11040