۰
 
80 هزار نفر هرسال به جمعیت البرز افزوده میشود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۱
استاندار البرز گفت: هر ساله با فاکتور مهاجرت بیش از ۸۰ هزار نفر به جمعیت البرز افزوده می شود زیرا کسب و کار و زندگی در البرز جریان دارد و استانی تأثیرگذار در کشور هستیم.
Share/Save/Bookmark
به گزارش اسنا، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز ظهر امروز در آئین رونمایی از طرح ملی تاپ (توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) در البرز گفت: سال گذشته استان البرز یکی از سه استان برتر کشور در جذب سرمایه گذار بوده و همچنان استان نخست کشور در جذب و پرداخت تسهیلات رونق تولید است.

استاندار البرز تأکید کرد: البرز یکی از استان های مهم در حوزه صادرات غیرنفتی در ۶ ماهه نخست سال جاری در و نیمه دوم سال ۹۷ بوده است. صادرات از البرز به نقاط مختلف دنیا از نظر ارزش ریالی و میزان محصولات ارسالی و تنوع آن نسبت به سال قبل بیش از 60 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به کاهش 1.6 درصدی بیکاری نسبت به سال گذشته اذعان کرد: البرز نخستین استان مهاجرپذیر کشور است و هر ساله با فاکتور مهاجرت بیش از ۸۰ هزار نفر به جمعیت البرز افزوده می شود زیرا کسب و کار و زندگی در البرز جریان دارد و استانی تأثیرگذار در کشور هستیم.

شهبازی با اشاره به اهمیت استفاده از طرح ملی تاپ در استان البرز که سرشار از توانایی های صنعتی و دانش بنیان است، عنوان کرد: باید از علم روز و دانش باکیفیت استفاده کنیم. طرح تاپ در راستای تولید اشتغال پایدار حرکت می کند و صنعت را با دانشگاه گره می زند تا از دانش های جدید استفاده شود.

استاندار البرز مطرح کرد: فعالان صنایع البرز تلاش می کنند به صورت کاربردی دانش و علم روز را به کار گیرند؛ تلاش تیم اقتصادی البرز بر تعامل بیشتر با دانشگاهیان است و این تیم از وجود دانشجویان معتبر و طرح های آن ها استفاده خواهد کرد.

شهبازی در ادامه عنوان کرد: هر آنچه داریم در سبد اخلاص می گذاریم تا چرخه اقتصاد البرز و کشور به خوبی بچرخد و در جلسات رونق تولید، شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و یا ستاد تسهیل و رفع موانع تولید موارد به خوبی دنبال می شود.

وی با اشاره به اینکه بار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در حوزه اقتصاد نیز فراموش نمی شود، افزود: تیم اقتصادی البرز فعال و پررونق است و در رابطه با طرح تاپ کارگروهی تعریف می شود تا کارهای استراتژیک در این زمینه را برای پیشبرد طرح هایی با تکیه بر دانش روز اجرایی کنیم.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 12346