۰
 
ماجرای یک تکذیب
فرماندار فردیس: از ضرب و شتم طلبه ناهی از منکر خبر نداشتم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰
فرماندار فردیس گفت: من از موضوع ضرب و شتم طلبه ناهی از منکر اطلاع نداشتم، اما چون یک پرونده‌ دیگر مربوط به اختلاف دو روحانی بر سر مسائل مالی در فردیس وجود داشت به تصور اینکه موضوع مربوط به همان پرونده است موضوع را تکذیب کردم.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، امروز خبری مبنی بر ضرب و شتم یک طلبه جوان به دلیل تذکر به چند جوان که حالت غیر عادی داشتند و در انظار عمومی اقدام به شوخی های زننده کرده بودند منتشر شد.

ساعاتی بعد تعدادی از رسانه هایی استان البرز به نقل از فرماندار فردیس اقدام به تکذیب این خبر کرده و گفتند این درگیری مربوط به یک موضوع شخصی بوده و موضوع نهی از منکر و جلوگیری از آسیب های اجتماعی به هیچ عنوان در آن مطرح نبوده است.

ابوالفضل اینانلو در گفت و گو با اسنا در رابطه با تکذیب این خبر این گونه توضیح داد: من از موضوع ضرب و شتم این طلبه اطلاع نداشتم، اما چون یک پرونده‌ دیگر مربوط به اختلاف دو روحانی بر سر مسائل مالی در فردیس وجود داشت به تصور اینکه موضوع مربوط به همان پرونده است ضمن مصاحبه با خبرگزاری ایسنا ارتباط آن با موضوع امر به معروف و نهی از منکر را تکذیب و عنوان کردم که این درگیری مربوط به مسائل شخصی است.

اینانلو افزود: پس از دقایقی متوجه شدم که ضرب و شتم یک طلبه در مارلیک به دلیل تذکر به چند پسر و دختر و امر به معروف و نهی از منکر بوده است، این طلبه اهل مشکین دشت است؛ علی‌رغم اینکه ضرب و شتم این طلبه در حوزه استان تهران بوده اما هرگونه آمادگی برای حمایت از طلبه ناهی منکر و پیگیری قضایی این پرونده را داریم.
بعد از تکذیب عجولانه این خبر توسط خبرگزاری ایسنا البرز، تعدادی از کانال های تلگرامی با خوشحالی تمام سعی کردند موضوع را اختلاف شخصی جلوه دهند و انواع شایعات در رابطه با این موضوع ایجاد شده و طلبه جوان مقصر ماجرا جلوه داده شد.
حال آنکه بررسی های میدانی اسنا و گفت و گو با شاهدان عینی ماجرا نشان می دهد چند جوانی که اقدام به ضرب و شتم طلبه کرده اند حالت عادی نداشتند و بعد از انتقال طلبه به بیمارستان هنوز هم در محل اقدام به عربده کشی ، فحاشی و درگیری های خفیف با مردم حاضر در محل کرده اند.
امنیت اجتماعی مهم ترین چیزی است که باید در این گونه موارد به آن توجه شود و برخورد جناحی با اینگونه موضوعات برازنده مسؤولین و رسانه های استان البرز نیست.
انتهای پیام/س
کد مطلب: 11905