۰
 
یادداشت/عباس سلیمی‌نمین
تولید محتوای خودمانی علیه مصالح کشور
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۲
همزمان با نزدیک شدن به انتخابات بهار ۹۶ بروز پدیده‌هایی استثنایی را در عرصه سیاست‌ورزی شاهدیم.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، متن یادداشت عباس سلیمی نمین با عنوان «تولید محتوای خودمانی علیه مصالح کشور» را در ذیل می خوانید:

همزمان با نزدیک شدن به انتخابات بهار 96 بروز پدیده هایی استثنایی را در عرصه سیاست ورزی شاهدیم. در پیدایش این پدیده های کم نظیر مخرب، دیگر، بدخواهان استقلال کشور بی نقشند بلکه این خودمانیم که علیه مصالح کشور تولید محتوا می کنیم. مقام قضایی با نیت خوانی شخصیتی که بناست اظهاراتی را در اجتماعی بیان دارد به سیالیت جامعه لطمه می زند و آن شخصیت نیز با نیت خوانی های مختلف در همان مسیر گام بر می دارد.

همگان بر این امر بدیهی وقوف دارند که جامعه از ویژگی سیالیت برخوردار است، یعنی دائم در حال حرکت است. همه عوامل مؤثر در مدیریت کشور می بایست به این حرکت کمک کنند تا امواج این جوشش درونی مسیر خود را برای به پیش رفتن صیقل دهد. آفرینندگان پدیده های استثنایی مورد اشاره با مانع سازی در برابر سیالیت جامعه پیدایش موج های مخرب را موجب می شوند؛ سیاست ورزانی که از یک سو شرایط و مقتضیات و مصالح جامعه را درک نمی کنند و از دیگر سو دانش فضا سازی سیاسی را فاقدند، لطمات چشمگیری بر سلامت تعاملات سیاسی در کشور وارد می آورند.

نباید فراموش کرد که نیروهای فعال در جامعه مجموعه ای از نیروهای دارای دافعه و جاذبه‌اند؛ به عبارت دیگر ترکیبی از دافعه ها و جاذبه ها. سیاست ورزانی که به‌درستی یا به غلط در جایگاه و مناصب حساس قرار گرفته اند می بایست بتوانند از چنین ترکیبی در جهت مصالح عمومی بهره گیرند. در آستانه سالگرد شهادت مدرس رفتارهایی را از مجلسیان شاهدیم که با درک و فهم این اسوه جاودانه، کیلومترها فاصله دارد و به جای این که کنش ها و واکنش ها به تشخیص جامعه کمک کند فضایی و جهانی را شکل می دهند که تقلبی و جعلی است.

آیا این عجیب نیست که نماینده ای نداند که جامعه را به کدامین سو می برد؟ اگر صرفاً خودخواهی ها و خود بزرگ بینی ها مسیر حرکت ما را تعیین کند نتیجه آن می تواند زمینه بازی های ناشایست انتخاباتی را برای برخی جریانات سیاسی فراهم آورد، اما آیا می دانیم با دور کردن جامعه از واقعیت ها چه خسرانی را سبب می شویم؟ گاهی از بیرون و همچنین خارج از دایره نیروهای دلسوز جامعه، اقداماتی برای از سیالیت انداختن فضای تعاملات صورت می گیرد؛ این امر دور از انتظار نیست اما چنین اقدامی از سوی مدعیان سیاست فهمی، قابل هضم نیست.

انتهای پیام/

کد مطلب: 10203